Polecamy

Jak miękkie siedzenia i stoły do planowania poprawiają...

Zaprojektuj swoje biuro jako miejsce spotkań

Meble dziecięce

Wykorzystanie elastycznych miejsc siedzących w sali lekcyjnej


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wraz z rozwojem świata zmienia się również sposób, w jaki kształcimy dzieci. Standard posiadania rzędów prostokątnych biurek należy już do przeszłości. Dzieciom trudno jest usiedzieć w miejscu przez dłuższy czas, więc posiadanie kilku opcji siedzenia może być bardzo korzystne. Jeśli uczniowie mają możliwość poruszania się i siedzenia w różnych miejscach, są bardziej skłonni do poświęcenia uwagi lekcji.

JAK WYGLĄDAJĄ ELASTYCZNE MIEJSCA SIEDZĄCE W KLASIE?

Jak wyglądają elastyczne miejsca siedzące? W zależności od tego, kogo pytamy, może to wyglądać zupełnie inaczej. Jedną wspólną cechą wszystkich elastycznych miejsc siedzących jest to, że nie wszystkie miejsca siedzące są takie same i dają uczniom różne możliwości. Niektórzy studenci mogą lepiej czuć się przy biurku stojącym, podczas gdy inni mogą chcieć krzesła z poduszką powietrzną lub miękkiego bujaka.

Omawiając czym jest elastyczne siedzenie, Brooke Markle, nauczycielka z gimnazjum, powiedziała: "Chodzi o wykorzystanie głosu uczniów, tworzenie poczucia przynależności, zwiększanie współpracy w nauce i priorytetowe traktowanie potrzeb uczniów dotyczących środowiska, w którym się uczą." Ostatecznie, elastyczne siedzenie daje uczniom wiele różnych opcji, aby pomóc im uczyć się najlepiej i pracować z innymi.

ZALETY SAL LEKCYJNYCH Z ELASTYCZNYMI MIEJSCAMI DO SIEDZENIA

Według Chasity L. Hardin z Northwestern College, "Dając im możliwość wyboru, daje uczniom własność nad ich uczestnictwem i zaangażowaniem w klasie." Dzieci lubią mieć kontrolę, więc danie im trochę swobody w ich wyborach siedzenia może przejść długą drogę.

szkoła

Oprócz dawania uczniom możliwości wyboru, elastyczne miejsca siedzące mogą również pomóc w zarządzaniu zachowaniem. Alicia Stapp z University of Mississippi donosi: "Wyniki obecnego badania wskazują, że fizyczne czynniki środowiska uczenia się, w tym alternatywne siedzenia, mają pozytywny wpływ na czas poświęcony na wykonanie zadania." Jeśli uczniowie mogą spalić nadmiar energii poprzez siedzenie, zwiększa to prawdopodobieństwo, że pozostaną zainteresowani lekcją i nie będą się angażować w zachowania zakłócające.

WSPÓŁPRACA I ELASTYCZNE MIEJSCA SIEDZĄCE

Ponadto, elastyczne siedzenie pozwala na różnorodną współpracę w klasie. Przy starym standardzie rzędów biurek, zebranie uczniów razem do pracy było trudnym zadaniem. Dzięki elastycznym miejscom siedzącym o wiele łatwiej jest przemieszczać uczniów, aby pracowali ze sobą. Można ustawić razem biurka o różnych kształtach, mieć wygodne siedzenia przy niskim stoliku, krąg z poduszek podłogowych lub wiele innych opcji.

Elastyczne siedzenia to droga przyszłości, która pomoże wielu uczniom odnieść sukces. Elastyczne siedzenia mogą być używane w klasie, a nawet w bibliotece, aby zachęcić uczniów do wygodnej pracy.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Niezbędne meble szkolne na powrót do klasy

Ponieważ jesienny rok szkolny 2021 zbliża się szybkimi krokami, mamy dla szkół biurka i...

Utrzymanie dobrej formy podczas zdalnego nauczania

W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. W miarę jak pandemia COVID-19 rozszerza się, wiele...

Praktyczne meble dla nastolatka

Potrzeby i świat nastolatka są wielkie, a pokoje dziecięce rzadko bywają bardzo obszerne...