Polecamy

Nowy członek rodziny - jak urządzić pokój dla małego dziecka?

Lady recepcyjne – aranżacja nowoczesnej recepcji w firmie

Meble dziecięce

Wykorzystanie elastycznych miejsc siedzących w sali lekcyjnej


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wraz z rozwojem świata zmienia się również sposób, w jaki kształcimy dzieci. Standard posiadania rzędów prostokątnych biurek należy już do przeszłości. Dzieciom trudno jest usiedzieć w miejscu przez dłuższy czas, więc posiadanie kilku opcji siedzenia może być bardzo korzystne. Jeśli uczniowie mają możliwość poruszania się i siedzenia w różnych miejscach, są bardziej skłonni do poświęcenia uwagi lekcji.

JAK WYGLĄDAJĄ ELASTYCZNE MIEJSCA SIEDZĄCE W KLASIE?

Jak wyglądają elastyczne miejsca siedzące? W zależności od tego, kogo pytamy, może to wyglądać zupełnie inaczej. Jedną wspólną cechą wszystkich elastycznych miejsc siedzących jest to, że nie wszystkie miejsca siedzące są takie same i dają uczniom różne możliwości. Niektórzy studenci mogą lepiej czuć się przy biurku stojącym, podczas gdy inni mogą chcieć krzesła z poduszką powietrzną lub miękkiego bujaka.

Omawiając czym jest elastyczne siedzenie, Brooke Markle, nauczycielka z gimnazjum, powiedziała: "Chodzi o wykorzystanie głosu uczniów, tworzenie poczucia przynależności, zwiększanie współpracy w nauce i priorytetowe traktowanie potrzeb uczniów dotyczących środowiska, w którym się uczą." Ostatecznie, elastyczne siedzenie daje uczniom wiele różnych opcji, aby pomóc im uczyć się najlepiej i pracować z innymi.

ZALETY SAL LEKCYJNYCH Z ELASTYCZNYMI MIEJSCAMI DO SIEDZENIA

Według Chasity L. Hardin z Northwestern College, "Dając im możliwość wyboru, daje uczniom własność nad ich uczestnictwem i zaangażowaniem w klasie." Dzieci lubią mieć kontrolę, więc danie im trochę swobody w ich wyborach siedzenia może przejść długą drogę.

szkoła

Oprócz dawania uczniom możliwości wyboru, elastyczne miejsca siedzące mogą również pomóc w zarządzaniu zachowaniem. Alicia Stapp z University of Mississippi donosi: "Wyniki obecnego badania wskazują, że fizyczne czynniki środowiska uczenia się, w tym alternatywne siedzenia, mają pozytywny wpływ na czas poświęcony na wykonanie zadania." Jeśli uczniowie mogą spalić nadmiar energii poprzez siedzenie, zwiększa to prawdopodobieństwo, że pozostaną zainteresowani lekcją i nie będą się angażować w zachowania zakłócające.

WSPÓŁPRACA I ELASTYCZNE MIEJSCA SIEDZĄCE

Ponadto, elastyczne siedzenie pozwala na różnorodną współpracę w klasie. Przy starym standardzie rzędów biurek, zebranie uczniów razem do pracy było trudnym zadaniem. Dzięki elastycznym miejscom siedzącym o wiele łatwiej jest przemieszczać uczniów, aby pracowali ze sobą. Można ustawić razem biurka o różnych kształtach, mieć wygodne siedzenia przy niskim stoliku, krąg z poduszek podłogowych lub wiele innych opcji.

Elastyczne siedzenia to droga przyszłości, która pomoże wielu uczniom odnieść sukces. Elastyczne siedzenia mogą być używane w klasie, a nawet w bibliotece, aby zachęcić uczniów do wygodnej pracy.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Zobacz

Niezbędne meble szkolne na powrót do klasy

Ponieważ jesienny rok szkolny 2021 zbliża się szybkimi krokami, mamy dla szkół biurka i...

Utrzymanie dobrej formy podczas zdalnego nauczania

W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. W miarę jak pandemia COVID-19 rozszerza się, wiele...

Praktyczne meble dla nastolatka

Potrzeby i świat nastolatka są wielkie, a pokoje dziecięce rzadko bywają bardzo obszerne...