Polecamy

Przewodnik zakupowy dla biurek komputerowych

Strefa snu i kreatywności w pokoju dziecięcym

Meble dziecięce

Praktyczne meble dla nastolatka


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Potrzeby i świat nastolatka są wielkie, a pokoje dziecięce rzadko bywają bardzo obszerne. Dlatego urządzenie przestrzeni dla dorastającego dziecka jest stosunkowo trudne. Poziom trudności wzrasta, gdy zależy nam, by pokój nie stracił przy tym na estetyce. Rozkładane meble pozwalają zmieniać funkcje i wygląd pokoju w zależności od aktualnych potrzeb, a królestwo dziecka nie musi już być rozrzucone po całym mieszkaniu lub upchnięte w niewygodnym, nieładnym kartonie.

Jak z pomocą rozkładanych mebli zagospodarować niewielki pokój?

Wygodne, składane biurko

Biurko służy przede wszystkim do odrabiania lekcji. Można tez przy nim wykonywać różnorodne projekty artystyczne lub używać komputera. Składane biurko musi być, podobnie jak innego typu meble, dostosowane do wzrostu dziecka. Nastolatek często nadal rośnie – warto poszukać biurka, które byłoby też regulowane. To oszczędzi wielu problemów.

Regały modułowe

Modułowy regał pomieści kolekcję płyt lub książek w miarę, jak będzie się ona rozrastała. Jego ogromną zaletę stanowi możliwość zmieniania kształtu i dołączania oraz odłączania kolejnych modułów. Moduły można także dokupić, gdy miejsce na półkach się skończy. Takie regały wykonane są ze stabilnych, solidnych materiałów.

Komfortowe biurko

Stolik na laptopa

Stolik pozwala używać laptopa podczas leżenia na łóżku, a także w innych częściach pokoju. Jeśli będzie składany, będzie można wygodnie go przechowywać, na przykład pod łóżkiem, a także zabrać na wyjazd.

Miejsce do spania

Rozkładane fotele z powodzeniem pełnią dwie funkcje – w ciągu dnia są wygodną sofą, w nocy stają się łóżkiem. Tkaniny pokrywając fotele są dostępne w bardzo wielu wariantach wzorniczych i kolorystycznych. Jeśli w pokoju jest dość miejsca, można postawić w nim zarówno rozkładany fotel, jak i łóżko. Nastolatek będzie mógł posadzić na fotelu zaproszonych gości, a także przenocować znajomego. Z kolei łóżko w niewielkim pokoju powinno posiadać pojemnik na pościel. Taka szuflada pozwala schować ją w ciągu dnia, by nie leżała na łóżku. Trzecią opcję stanowi rozkładana wersalka – wygodna do siedzenia za dnia, zmieniająca się w duże, wygodne łóżko na noc.

Rozkładane meble mają ogromną zaletę. Można je schować, gdy nie są akurat potrzebne, odzyskując w pokoju nastolatka przestrzeń, na przykład na ugoszczenie przyjaciół. Jeśli zostaną uważnie dobrane w jednym stylu, w każdym momencie będą stanowiły spójny wystrój pokoju, bez poczucia chaosu. Dzięki temu nawet bardzo niewielkie pomieszczenie może z powodzeniem pełnić funkcję pokoju dorastającego dziecka.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Niezbędne meble szkolne na powrót do klasy

Ponieważ jesienny rok szkolny 2021 zbliża się szybkimi krokami, mamy dla szkół biurka i...

Utrzymanie dobrej formy podczas zdalnego nauczania

W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. W miarę jak pandemia COVID-19 rozszerza się, wiele...

Wykorzystanie elastycznych miejsc siedzących w...

Wraz z rozwojem świata zmienia się również sposób, w jaki kształcimy dzieci. Standard...