Polecamy

Jak tanio zmienić pokój dziecięcy w pokój nastolatka?

Jak wybrać fotel biurowy?

Meble dziecięce

Praktyczne meble dla nastolatka

Potrzeby i świat nastolatka są wielkie, a pokoje dziecięce rzadko bywają bardzo obszerne. Dlatego urządzenie przestrzeni dla dorastającego dziecka jest stosunkowo trudne. Poziom trudności wzrasta, gdy zależy nam, by pokój nie stracił przy tym na estetyce. Rozkładane meble pozwalają zmieniać funkcje i wygląd pokoju w zależności od aktualnych potrzeb, a królestwo dziecka nie musi już być rozrzucone po całym mieszkaniu lub upchnięte w niewygodnym, nieładnym kartonie.

Jak z pomocą rozkładanych mebli zagospodarować niewielki pokój?

Wygodne, składane biurko

Biurko służy przede wszystkim do odrabiania lekcji. Można tez przy nim wykonywać różnorodne projekty artystyczne lub używać komputera. Składane biurko musi być, podobnie jak innego typu meble, dostosowane do wzrostu dziecka. Nastolatek często nadal rośnie – warto poszukać biurka, które byłoby też regulowane. To oszczędzi wielu problemów.

Regały modułowe

Modułowy regał pomieści kolekcję płyt lub książek w miarę, jak będzie się ona rozrastała. Jego ogromną zaletę stanowi możliwość zmieniania kształtu i dołączania oraz odłączania kolejnych modułów. Moduły można także dokupić, gdy miejsce na półkach się skończy. Takie regały wykonane są ze stabilnych, solidnych materiałów.

Komfortowe biurko

Stolik na laptopa

Stolik pozwala używać laptopa podczas leżenia na łóżku, a także w innych częściach pokoju. Jeśli będzie składany, będzie można wygodnie go przechowywać, na przykład pod łóżkiem, a także zabrać na wyjazd.

Miejsce do spania

Rozkładane fotele z powodzeniem pełnią dwie funkcje – w ciągu dnia są wygodną sofą, w nocy stają się łóżkiem. Tkaniny pokrywając fotele są dostępne w bardzo wielu wariantach wzorniczych i kolorystycznych. Jeśli w pokoju jest dość miejsca, można postawić w nim zarówno rozkładany fotel, jak i łóżko. Nastolatek będzie mógł posadzić na fotelu zaproszonych gości, a także przenocować znajomego. Z kolei łóżko w niewielkim pokoju powinno posiadać pojemnik na pościel. Taka szuflada pozwala schować ją w ciągu dnia, by nie leżała na łóżku. Trzecią opcję stanowi rozkładana wersalka – wygodna do siedzenia za dnia, zmieniająca się w duże, wygodne łóżko na noc.

Rozkładane meble mają ogromną zaletę. Można je schować, gdy nie są akurat potrzebne, odzyskując w pokoju nastolatka przestrzeń, na przykład na ugoszczenie przyjaciół. Jeśli zostaną uważnie dobrane w jednym stylu, w każdym momencie będą stanowiły spójny wystrój pokoju, bez poczucia chaosu. Dzięki temu nawet bardzo niewielkie pomieszczenie może z powodzeniem pełnić funkcję pokoju dorastającego dziecka.

Zobacz

Strefa snu i kreatywności w pokoju dziecięcym

Dziecko powinno czuć się we własnym pokoju jak w królestwie, gdzie spotykają je same dobre...

Jak tanio zmienić pokój dziecięcy w pokój...

Nasze dzieci rosną bardzo szybko. Często zanim skończymy urządzać i dekorować dziecięcy...

Inspiracje Montessori w pokoju dziecięcym. Dla...

W pierwszej części wpisu dowiedzieliście się jak powinno się przygotować część...