Polecamy

Nadanie biurom nowej energii dzięki świeżym wskazówkom...

Projektowanie małej recepcji

Meble dziecięce

Pomysły na pokój romantycznej nastolatki


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Dziewczynki dorastają wyjątkowo szybko i choć z takim stanem rzeczy mamy do czynienia od zawsze, rodzice niezmiennie są zaskoczeni tym, jak szybko ich mała księżniczka zmienia się w nieco zbuntowaną nastolatkę. Co ciekawe, niemal każda nastolatka jest w duszy romantyczką, a różnice pomiędzy nimi dotyczą przede wszystkim tego, że jedne przyznają się do tego, podczas gdy inne wolą skrywać przed cudzym wzrokiem romantyczną stronę swojej natury.

Niezależnie od tego, do której z tych dwóch grup należy nasza nastolatka, jedno jest pewne – z całą pewnością marzy ona o miłości. Nastolatki chcą się podobać, otaczać się osobami, które darzą je zrozumieniem, a przede wszystkim – mieć chwilę tylko dla siebie, aby choćby raz na jakiś czas pobujać w obłokach. Jak zatem przygotować pokój dla romantyczki, aby nie stał się on zarzewiem kolejnego konfliktu pokoleń.

Pozwólmy na ekspresję

W pierwszej kolejności rodzice powinni pogodzić się z tym, że nastolatka potrzebuje ekspresji nawet, jeśli nie wszystkie jej formy przypadną im do gustu. To czas, w którym dziewczęta szukają swojego stylu, nic więc dziwnego, że bywają zmienne zrywając z rozwiązaniami, które jeszcze nie tak dawno sprawiały wrażenie ich ulubionych. Przy urządzaniu pokoju nie można więc narzucać jej swojej woli nawet, jeśli wydaje się nam, że proponujemy rozwiązania liberalne i młodzieżowe. Zmienność znajduje wyraz choćby w ozdobach, jakie pojawiają się w pokoju. Te samo miejsce może w jednym tygodniu tryskać radością, w innym zaś zniechęcać swoim ponurym wydźwiękiem.

Dziewczęcy pokój

Ponownie jednak nie mam mowy o próbach zmiany takiego stanu rzeczy, są one bowiem z góry skazane na niepowodzenie. Jeśli zatem chcemy pomóc nastolatce w zmianie wyglądu jej pokoju, a jednocześnie nie spieszy się nam do kolejnej kłótni, postawmy na proste, uniwersalne meble odznaczające się stonowaną kolorystyką. Podczas gdy inne elementy będą się zmieniać, meble trakcie nieustannie będą stanowić dla nich doskonałe tło.

Od czego zacząć?

Proste meble same wyzwalają zresztą potrzebę kreacji, co dziewczęta doceniają. Najważniejszym elementem pokoju nadal pozostaje łózko. Ponownie sprawdza się przy tym zasada mówiąca o tym, że stawianie na minimalizm jest tym rozwiązaniem, które przynosi najlepsze rezultaty. Oczywiście, nie oznacza to, że pokój musi być pozbawiony wyrazu. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby łózko zdobiła ciekawa kolorystycznie narzuta, najlepiej – wybrana przez samą nastolatkę. Nie można zapominać także o biurku, nawet najbardziej zakochana dziewczyna musi mieć bowiem miejsce do nauki. Te można umieścić w ustronnym miejscu w pokoju tak, aby nie rzucało się w oczy i stało się miejscem intymnym.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Niezbędne meble szkolne na powrót do klasy

Ponieważ jesienny rok szkolny 2021 zbliża się szybkimi krokami, mamy dla szkół biurka i...

Utrzymanie dobrej formy podczas zdalnego nauczania

W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. W miarę jak pandemia COVID-19 rozszerza się, wiele...

Wykorzystanie elastycznych miejsc siedzących w...

Wraz z rozwojem świata zmienia się również sposób, w jaki kształcimy dzieci. Standard...