Polecamy

Pomysły na pokój romantycznej nastolatki

Przewodnik po zakupach stołów konferencyjnych

Meble dziecięce

Pomysły na pokój romantycznej nastolatki

Dziewczynki dorastają wyjątkowo szybko i choć z takim stanem rzeczy mamy do czynienia od zawsze, rodzice niezmiennie są zaskoczeni tym, jak szybko ich mała księżniczka zmienia się w nieco zbuntowaną nastolatkę. Co ciekawe, niemal każda nastolatka jest w duszy romantyczką, a różnice pomiędzy nimi dotyczą przede wszystkim tego, że jedne przyznają się do tego, podczas gdy inne wolą skrywać przed cudzym wzrokiem romantyczną stronę swojej natury.

Niezależnie od tego, do której z tych dwóch grup należy nasza nastolatka, jedno jest pewne – z całą pewnością marzy ona o miłości. Nastolatki chcą się podobać, otaczać się osobami, które darzą je zrozumieniem, a przede wszystkim – mieć chwilę tylko dla siebie, aby choćby raz na jakiś czas pobujać w obłokach. Jak zatem przygotować pokój dla romantyczki, aby nie stał się on zarzewiem kolejnego konfliktu pokoleń.

Pozwólmy na ekspresję

W pierwszej kolejności rodzice powinni pogodzić się z tym, że nastolatka potrzebuje ekspresji nawet, jeśli nie wszystkie jej formy przypadną im do gustu. To czas, w którym dziewczęta szukają swojego stylu, nic więc dziwnego, że bywają zmienne zrywając z rozwiązaniami, które jeszcze nie tak dawno sprawiały wrażenie ich ulubionych. Przy urządzaniu pokoju nie można więc narzucać jej swojej woli nawet, jeśli wydaje się nam, że proponujemy rozwiązania liberalne i młodzieżowe. Zmienność znajduje wyraz choćby w ozdobach, jakie pojawiają się w pokoju. Te samo miejsce może w jednym tygodniu tryskać radością, w innym zaś zniechęcać swoim ponurym wydźwiękiem.

Dziewczęcy pokój

Ponownie jednak nie mam mowy o próbach zmiany takiego stanu rzeczy, są one bowiem z góry skazane na niepowodzenie. Jeśli zatem chcemy pomóc nastolatce w zmianie wyglądu jej pokoju, a jednocześnie nie spieszy się nam do kolejnej kłótni, postawmy na proste, uniwersalne meble odznaczające się stonowaną kolorystyką. Podczas gdy inne elementy będą się zmieniać, meble trakcie nieustannie będą stanowić dla nich doskonałe tło.

Od czego zacząć?

Proste meble same wyzwalają zresztą potrzebę kreacji, co dziewczęta doceniają. Najważniejszym elementem pokoju nadal pozostaje łózko. Ponownie sprawdza się przy tym zasada mówiąca o tym, że stawianie na minimalizm jest tym rozwiązaniem, które przynosi najlepsze rezultaty. Oczywiście, nie oznacza to, że pokój musi być pozbawiony wyrazu. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby łózko zdobiła ciekawa kolorystycznie narzuta, najlepiej – wybrana przez samą nastolatkę. Nie można zapominać także o biurku, nawet najbardziej zakochana dziewczyna musi mieć bowiem miejsce do nauki. Te można umieścić w ustronnym miejscu w pokoju tak, aby nie rzucało się w oczy i stało się miejscem intymnym.

Zobacz

Praktyczne meble dla nastolatka

Potrzeby i świat nastolatka są wielkie, a pokoje dziecięce rzadko bywają bardzo obszerne...

Strefa snu i kreatywności w pokoju dziecięcym

Dziecko powinno czuć się we własnym pokoju jak w królestwie, gdzie spotykają je same dobre...

Jak tanio zmienić pokój dziecięcy w pokój...

Nasze dzieci rosną bardzo szybko. Często zanim skończymy urządzać i dekorować dziecięcy...