Polecamy

Przewodnik zakupu szafek na dokumenty

Najważniejsze meble i dodatki w pokoju ucznia

Meble dziecięce

Pokój dla ucznia w stylu marynistycznym


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Biały, granatowy, paski, dodatki morskie – to takie elementy, które będą wyznaczać styl marynistyczny. Są one na tyle uniwersalne, że mogą się bardzo dobrze sprawdzać w pokoju chłopca, ale będzie można je także zastosować w pokoju dziewczynki. Jakie więc elementy można w pokoju uczennicy bądź ucznia umieścić?

Czym charakteryzuje się styl marynistyczny?

Mówi się, że początek tego stylu to czas, gdy panowała królowa Wiktoria, która ubrała księcia Edwarda na okoliczność morskiej podróży w mundurek, który miał biało niebieskie pasy. Stylizacja taka okazała się hitem i przypadła do gustu i dorosłym i dzieciom. Dlatego obywatele zaczęli takie właśnie barwy zakładać w czasie wolnym. Z pewnym okresem czasu ten trend przeniknął również do aranżacji wnętrz, pojawił się w domkach letniskowych, potem w mieszkaniach oraz w domach w mieście. Pojawiały się dodatki w niebiesko białe paski, drewniane meble, dekoracje, które kojarzyć się miały z plaża i z morzem.

Kolory w pokoju marynarskim

Typowe kolory to zestawienie, w którym mamy biel i niebieski kolor. Najczęściej stosuje się śnieżny odcień bieli, który łączony będzie z granatem, błękitem czy turkusem. Na tym jednak lista barw nie będzie się kończyć. Do pokoju ucznia poza takim duetem będzie można także wprowadzić kolory, które przywołać mogą kolor linii brzegowej a więc takie barwy jak zieleń, żółć, brąz. Uzupełnieniem może być także czerwień, która stanie się dobrym elementem przełamującym kolor niebieski. Takie dodatki czerwone mogą mieć między innymi przygotowane w formie tekstylnej.

Styl marynistyczny

Meble w pokoju marynarskim

Jeśli chodzi o meble w takim pokoju będą to albo elementy proste albo lekko rzeźbione, w których znajdzie się coś fantazyjnego. W pokoju ucznia muszą być jakieś meble do nauki, meble do wypoczynku. Powinny być elementy z drewna zachowane w naturalnym kolorze. Surowość jak najbardziej będzie wskazana i będzie w cenie, dlatego można iść w tym kierunku. Niekiedy stawia się także na takie rozwiązania, w których będą się pojawiać meble rattanowe i one również dobrze się sprawdzą.

Dekoracje w pokoju marynistycznym

Do takiego pokoju na pewno będzie warto wprowadzić także różnorakie akcesoria, które mogą nam przywoływać na myśl podróżowanie statkiem i elementy, które będą nam przypominać nadmorski krajobraz. Mogą być to różnorakie muszelki, kompas, butelki z zielonego szkła, skrzynia przypominająca skrzynię pirata. Muszle koralowce, rozgwiazdy mogą się pojawić między innymi na parapecie, gdzie na pewno stworzą atrakcyjną dekorację. W pokoju dziecka na pewno sprawdzać się będzie również skrzynia pirata, gdzie będą mogły się znajdować zabawki dziecka. To opcja, która dobrze się sprawdzi, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie można uporządkować taki pokój.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Niezbędne meble szkolne na powrót do klasy

Ponieważ jesienny rok szkolny 2021 zbliża się szybkimi krokami, mamy dla szkół biurka i...

Utrzymanie dobrej formy podczas zdalnego nauczania

W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. W miarę jak pandemia COVID-19 rozszerza się, wiele...

Wykorzystanie elastycznych miejsc siedzących w...

Wraz z rozwojem świata zmienia się również sposób, w jaki kształcimy dzieci. Standard...