Polecamy

Pokój ucznia w stylu skandynawskim

Wykorzystanie elastycznych miejsc siedzących w sali lekcyjnej

Meble dziecięce

Jak urządzić pokój dla dziecka w oparciu o strefy?

Pokój dla dziecka powinien być urządzony w sposób możliwie przemyślany. W tym celu świetnie sprawdza się metoda dzielenia go na strefy jeszcze przed rozpoczęciem urządzania lub remontu. Dzięki temu pomieszczenie może pełnić wiele funkcji jednocześnie, a jego poszczególne zadania przenikają się i uzupełniają, zamiast sobie przeszkadzać. Dwie pierwsze, ważne strefy to strefa nauki oraz strefa zabawy.

Miejsce koncentracji – nauka

W samym środku tej strefy powinno stanąć biurko – to właśnie wokół niego skoncentrują się inne meble i akcesoria. Samo biurko może być klasyczne, choć można również wybrać ciekawy, nowoczesny design, na przykład w formie fortepianu. Szczególnie istotne jest jego dopasowanie do wzrostu dziecka oraz ustawienie przy oknie. Takie umiejscowienie biurka pozwala złapać jak najwięcej dziennego światła, które nie męczy oczu i pozwala komfortowo czytać czy pisać. Potrzebne będzie także źródło światła sztucznego – lampka z elastycznym ramieniem, oświetlająca biurko z góry światłem lekko chłodnym. W żadnym wypadku nie warto decydować się na jarzeniówki, które nie są zdrowe dla oczu. Ostatnim istotnym elementem umeblowania tej strefy jest krzesło z możliwością dopasowania wysokości oparcia i siedziska, podpierając stabilnie kręgosłup lędźwiowy dziecka.

Kącik zabaw

Zabawa i rozwijanie pasji

Kolejną ważną dla dziecka strefą jest miejsce, gdzie można oddać się zabawie. Przede wszystkim, musi się tu znaleźć przestrzeń, na przykład w postaci miękkiego dywanu na podłodze. To tu dziecko będzie realizowało swoje wyobrażenia, zabawy, inscenizacje. Po drugie, warto pomyśleć o solidnych meblach do przechowywania zabawek. To przede wszystkim duży, stabilny regał, ale też wiszący organizer lub stojąca w nogach łóżka skrzynia na przedmioty. Istnieje mnóstwo pomysłowych sposobów na ozdobienie takiej strefy, a także wiele gotowych, niebanalnych mebli dla dzieci, które można tu zastosować. W strefie zabawy powinno być przestronnie, bezpiecznie i ciekawie, by malec mógł tu rozwijać kreatywność.

Zobacz

Niezbędne meble szkolne na powrót do klasy

Ponieważ jesienny rok szkolny 2021 zbliża się szybkimi krokami, mamy dla szkół biurka i...

Utrzymanie dobrej formy podczas zdalnego nauczania

W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. W miarę jak pandemia COVID-19 rozszerza się, wiele...

Wykorzystanie elastycznych miejsc siedzących w...

Wraz z rozwojem świata zmienia się również sposób, w jaki kształcimy dzieci. Standard...