Polecamy

Pomysły na pokój romantycznej nastolatki

Lady recepcyjne – aranżacja nowoczesnej recepcji w firmie

Meble dziecięce

Jak urządzić mały pokój młodzieżowy?

Razem ze wzrostem dziecka będą rosnąć także jego potrzeby. Młody człowiek chce, by pokój wyrażał jego osobowość oraz jego zainteresowania. Do tego powinien zapewnić sobie wygodne miejsce do nauki, miejsce do przechowywania przybywających rzeczy. Jak to można osiągnąć, gdy powierzchnia jest mała? Najważniejsza kwestia to oczywiście dobre rozmieszczenie mebli w pokoju dziecka.

Meble do małych pokoi

Warto poszukać mebli młodzieżowych, które są dedykowane do małych pokoi. Może być to przykładowo łóżko piętrowe, które będzie miało również na dole biurko. W ten sposób wygodnie będzie można połączyć dwa elementy w jedno co w praktyce bardzo dobrze będzie się sprawdzać. Inna opcja to również przygotowanie rozwiązania, w którym łóżko zostanie ustawione na wysokiej skrzyni, ponieważ w ten sposób będzie można zagwarantować sobie, że dodatkowo będziemy mieli także miejsce na przechowywanie. Można tam schować między innymi sezonowe rzeczy, których nie będzie się używać codziennie.

Jeśli nie ma miejsca na biurko to warto będzie rozważyć sobie składany blat albo też zamontowaną do ściany szeroką półkę. Nastolatki często będą w trakcie nauki korzystać z laptopów, które nie zajmują dużo miejsca i dlatego nie trzeba mieć szerokich blatów. W młodzieżowym pokoju znaleźć się musi także szafa oraz szafki, bądź też komoda, gdzie można przechowywać rzeczy do szkoły i osobiste rzeczy dziecka. Meble z ukrytymi schowkami na pewno będą sprawią radość młodemu człowiekowi, który będzie miał ciekawie zorganizowane wnętrze.

Kącik do relaksu

Osobowość nastolatka w wystroju pokoju

Na koniec trzeba także pamiętać, że musimy również wyznaczyć strefę na wypoczynek oraz przyjmowanie gości. Top już taki czas, gdy nastolatek prowadzi życie towarzyskie i z pewnością będzie chciał przyjmować gości w swoim pokoju. Przyda się mały stolik i miejsce do siedzenia dodatkowe. Wystrój pokoju trzeba będzie omówić z dzieckiem. To w końcu ono ma czuć się tam dobrze. Warto pomyśleć o rozwiązaniach dekoracyjnych, które sprawią, e nastolatek będzie mógł wyrażać siebie.

Można na fragmencie ściany przygotować sobie także farbę tablicowo- magnetyczną, po której będzie można malować albo będzie można skorzystać z jej działania magnetycznego. Możliwości rzeczywiście jest bardzo wiele. Trzeba zadbać o to, by dziecko, które jest już bardziej świadome mogło samo w jakieś mierze decydować o wystroju, by miało taką świadomość, że uczestniczy w przygotowywaniu wystroju we własnym pokoju, dzięki temu będzie cieszyć się tym jak jej pokój będzie wyglądał.

Zobacz

Praktyczne meble dla nastolatka

Potrzeby i świat nastolatka są wielkie, a pokoje dziecięce rzadko bywają bardzo obszerne...

Strefa snu i kreatywności w pokoju dziecięcym

Dziecko powinno czuć się we własnym pokoju jak w królestwie, gdzie spotykają je same dobre...

Jak tanio zmienić pokój dziecięcy w pokój...

Nasze dzieci rosną bardzo szybko. Często zanim skończymy urządzać i dekorować dziecięcy...