Polecamy

Meble biurowe - w co wyposażyć biuro?

Projektowanie małej recepcji

Meble dziecięce

Jak tanio zmienić pokój dziecięcy w pokój nastolatka?

Nasze dzieci rosną bardzo szybko. Często zanim skończymy urządzać i dekorować dziecięcy pokój dziecko będzie już nastolatkiem i konieczna jest także nowa aranżacja pomieszczenia jego pokoju. Warto dowiedzieć się jak można szybko to zrobić, bez naruszania domowego budżetu. Zmiana dziecięcego pokoju w pomieszczenie dla nastolatka nie musi być połączone z generalnym remontem i wymianą całego wyposażenia.

Przemiany należy rozpocząć od pakowania i schowania niepotrzebnych zabawek i dziecięcych dekoracji oraz akcesoriów. Aby nie zajmowały niepotrzebnie miejsca można je oddać kuzynom młodszym albo sprzedaż. Pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów od razu uczyni wnętrze poważniejszym i bardziej przestrzennym

Metamorfoza ścian

Jeśli urządza się pokój dziecka i przygotowaliśmy wcześniej uroczą kolorową tapetę to będzie trzeba się jej pozbyć. Jeśli chcemy unikać wygładzania ścian i malowania można pokryć taką ścianę piękną fototapetą, którą sam nastolatek sobie wybierze. W zależności od założonego celu można stworzyć wnętrze, które dzięki niej będzie bardziej przestrzenne, można je rozjaśnić czy przyciemnić. Jeśli kolor ścian jest naturalny i nie będzie zmieniany można po prostu zdecydować się na jakąś zmianę i nowy dodatek na jednej ze ścian.

Meble do wymiany

Oczywiście nastolatek rośnie więc będzie konieczna wymiana mebli, przede wszystkim dotychczasowego łóżka. Warto wybrać jakiś solidny mebel, który będzie funkcjonalny i przez dłuższy okres czasu będzie mógł posłużyć. Jeśli mamy pomieszczenie wysokie, ale nie szczególnie duże to wydaje się, że dobrze będzie zdecydować się na łóżko na antresoli.

Meble dla nastolatka

Za około 500 złotych już znajdziemy jakieś praktyczne rozwiązanie. Brak codziennego składania i rozkładania oraz ścielenia to na pewno takie czynniki, które przypadną do gustu młodej osobie. Jeśli mamy inne meble, które już się nieco wysłużyły nie koniecznie będzie potrzebna ich wymiana. Możliwe, że wystarczy jedynie lekka metamorfoza i to wystarczy, by wnętrze się odmieniło. Zamiast wymieniać można je ozdobić naklejkami, wykorzystać jakieś elementy dekoracyjne.

Nowoczesne dekoracje

Młodzieżowego charakteru będą dodawać modne dodatki. Rozłożone na łóżku i podłodze poduszki dekoracyjne z ciekawymi grafikami mogą się stać interesującą ozdobą. W połączeniu z atrakcyjnym estetycznie dywanem będzie można w taki sposób stworzyć ciekawe siedziska dla gości. Oczywiście przygotowując wystrój pomieszczenia należy także pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Praktyczna lampa biurkowa, ciekawy żyrandol główny i lampka nocna to takie trzy elementy, które w tym wnętrzu powinny się znajdować.

Zobacz

Praktyczne meble dla nastolatka

Potrzeby i świat nastolatka są wielkie, a pokoje dziecięce rzadko bywają bardzo obszerne...

Strefa snu i kreatywności w pokoju dziecięcym

Dziecko powinno czuć się we własnym pokoju jak w królestwie, gdzie spotykają je same dobre...

Inspiracje Montessori w pokoju dziecięcym. Dla...

W pierwszej części wpisu dowiedzieliście się jak powinno się przygotować część...