Polecamy

Projektowanie małej recepcji

Twój przewodnik do biura Feng Shui dla najlepszego środowiska...

Meble biurowe

Przewodnik zakupowy dla biurek komputerowych


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

W czasach przed wprowadzeniem komputera osobistego, kupując biurko było dość proste. Po prostu znalazłeś styl i rozmiar lubisz, dokonał wyboru między zmontowane vs. gotowy do montażu, i byłeś dość dużo zestaw. Te dni, z komputerów osobistych jest istotnym elementem naszego sprzętu pracy, istnieje wiele więcej czynników, które należy rozważyć przy wyborze biurka. Tutaj weźmiemy spojrzeć na niektóre z bardziej powszechnych pytań kupujących biurko komputer twarz i starają się, aby Twoja decyzja trochę łatwiejsze.

Biurko komputerowe czy biurko pod laptopa? Pierwszą rzeczą do rozważenia podczas zakupów dla biurka komputerowego jest rodzaj komputera będzie używać na biurku. Czy będzie to komputer stacjonarny czy laptop? Biurka komputerowe przeznaczone do użytku z komputerów stacjonarnych są zazwyczaj większe niż te przeznaczone do użytku laptopa, i oferują pulpitu przyjazne funkcje, takie jak zamknięte szafki do domu i ochrony wieży PC, wysuwane platformy dla klawiatury i myszy, i często funkcję pulpitu hutch przechowywania.

Biurka do laptopów, podobnie jak komputery, dla których zostały zaprojektowane, są zazwyczaj bardziej eleganckie i otwarte w konstrukcji. I podobnie jak same laptopy, które są często bardziej nowoczesne niż komputery stacjonarne, biurka pod laptopa często oferują nowoczesne funkcje, które trudniej znaleźć na "zwykłych" biurkach komputerowych, takie jak wbudowane stacje ładowania urządzeń przenośnych (np. telefonów komórkowych, iPodów, aparatów cyfrowych). Dodatkowo, wysuwane platformy w biurkach z laptopem są zazwyczaj głębsze i bardziej masywne, aby pomieścić rozmiar laptopa PC i klawiatury.

Fabrycznie zmontowane vs. Gotowe do montażu. Innym ważnym czynnikiem, który należy rozważyć przy wyborze biurka komputerowego jest to, czy chcesz biurko, które jest wstępnie zmontowane w fabryce lub jeden, który jest gotowy do montażu (RTA). Fabrycznie zmontowane biurka są często (ale nie zawsze) wyższej jakości niż modele RTA, i zaoszczędzić czas i pracę, będąc gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka. Oczywiście, odwrotną stroną tych zalet jest to, że biurka montowane fabrycznie są zazwyczaj droższe.

Gotowe do montażu biurka, choć często postrzegane jako mniej pożądane niż fabrycznie zmontowane biurka, faktycznie oferują kilka zalet, które czynią je wiarygodną alternatywą. Są one zazwyczaj bardziej przystępne niż porównywalne fabrycznie zmontowane biurka, są łatwiejsze do wysyłki i / lub przyniesienie ich do domu ze sklepu też jest łatwiejsze, a co najważniejsze, biurka często przechodzą przez węższe drzwi biura bądź domu, a fabrycznie zmontowany mebel nie będzie.

Rozmiar i konfiguracja. Biurka komputerowe są dostępne w szerokim zakresie rozmiarów, od małych wózków komputerowych do dużych U-kształtnych kompletnych stacji roboczych. To, co będzie najlepsze dla Ciebie, zależy od sposobu, w jaki planujesz korzystać z biurka i ile miejsca masz do dyspozycji. W biurach komercyjnych, gdzie użytkownicy często pracują wielozadaniowo, a przestrzeń jest mniej istotna, doskonałym rozwiązaniem są biurka komputerowe w kształcie litery U lub L. Zapewniają one dużo miejsca do wykonywania różnych zadań, miejsce na improwizowane konferencje ze współpracownikami lub gośćmi, a także miejsce na wiele szuflad na akta i półki. W biurach domowych, gdzie przestrzeń jest często na wagę złota, kompaktowe biurka i wózki komputerowe oferują wiele praktycznych funkcji większych biurek, takich jak tace na klawiaturę i systemy zarządzania przewodami, ale przy znacznie mniejszej powierzchni.

Ergonomia. W ciągu ostatnich kilku lat coraz większą uwagę zwraca się na ergonomię biurek komputerowych. Biurka o odpowiedniej ergonomii zwiększają komfort pracy, zmniejszają ryzyko wystąpienia urazów związanych z powtarzającym się stresem, takich jak zespół cieśni nadgarstka, i ogólnie zwiększają wydajność i łatwość pracy. Najważniejsze cechy ergonomiczne biurka komputerowego to m.in:

     - Wysuwane blaty na klawiaturę/laptopa
     - Podwyższone półki na monitory
     - Regulowana wysokość blatu roboczego
     - Przepusty/kanały do prowadzenia przewodów


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Najlepsze praktyki w zakresie aranżacji biura

Utworzenie biura lub przeprojektowanie istniejącego układu biura, który zwiększa efektywność...

Korzyści wynikające z zastosowania kabin z...

Boksy z ławkami łączą w sobie chęć ścisłej współpracy między pracownikami, oferując...

Wykorzystaj stanowiska pracy z ławkami, aby...

Firmy każdej wielkości w Los Angeles mogą zmaksymalizować przestrzeń i stworzyć przyjazne...