Polecamy

Bezpieczna recepcja – jak ją wyposażyć i o czym pamiętać

Kompleksowy przewodnik po krzesłach biurowych

Meble biurowe

Jak wybrać fotel biurowy?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Podczas pracy w biurze większość z nas zwykle spędza większość czasu siedząc na krześle biurowym. Nieprawidłowa pozycja lub źle dobrane krzesło prowadzi do tego, że zwiększa się obciążenie kręgosłupa. Długotrwałe, regularne obciążenia tego rodzaju prowadzą do problemów z plecami i aby ich uniknąć, należy siedzieć w fotelu biurowym, który ma właściwości ergonomiczne, zapewnia podparcie dolnej części pleców i pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy przez cały czas pracy.

Które krzesło biurowe ma najlepsze właściwości ergonomiczne?

W rzeczywistości istnieje wiele ergonomicznych krzeseł biurowych. Należy zauważyć, że fotel należy dobierać indywidualnie zgodnie z fizjologicznymi właściwościami użytkownika, dla którego jest przeznaczony. Zwróć uwagę na możliwość regulacji wysokości siedziska. Osoba siedząca powinna mieć możliwość łatwego i łatwego dostosowania krzesła do swojego wzrostu i wysokości biurka. Regulacja pneumatyczna to jedna z najbardziej podstawowych opcji. W przypadku większości osób sprawdzi się regulacja wysokości od 40 do 55 cm. Siedzisko krzesła biurowego powinno mieć dostateczną szerokość i głębokość, aby wygodnie się w nim zmieścić. Standardowe wartości to 40-50 cm szerokości. Głębokość siedziska odnosi się do odległości od krawędzi do oparcia. Usiądź na krześle tak, aby plecy znajdowały się na anatomicznym łuku pleców. W takim przypadku odległość między tyłem kolan a krawędzią siedziska powinna wynosić około 5–10 cm. Tylko wtedy możesz usiąść poprawnie. Jeśli siedzenie jest zbyt długie, to na takim krześle nie będziesz w stanie usiąść poprawnie.

Podparcie lędźwi w ergonomicznym krześle

Dolna część pleców jest integralną częścią ergonomicznego krzesła. Kręgosłup lędźwiowy ma wewnętrzną krzywiznę i jeśli będziesz siedzieć przez długi czas bez podpierania tego obszaru, zaczniesz się garbić. W efekcie wygładza się naturalne zginanie i deformacje kręgosłupa. Optymalnym wyborem jest, gdy ergonomiczne krzesło ma regulację podparcia lędźwiowego zarówno jeśli chodzi o wysokość, jak i głębokość. Kupując krzesło biurowe, dobrze jest zwrócić uwagę na obecność tej możliwości, ponieważ umożliwia to osobom o różnym wzroście i budowie wygodne i prawidłowe siedzenie. Oparcie ergonomicznego krzesła biurowego powinno mieć co najmniej 30-50 cm szerokości i mieć podparcie boczne. Jeśli jest oddzielone od siedzenia, zwróć uwagę na możliwość regulacji wysokości i kąta.

Podłokietniki

Podłokietniki są niezwykle ważne. Dodatkowym plusem będzie obecność ich regulacji wysokości. Siedząc na krześle, ramiona powinny być rozluźnione. Podczas pisania na komputerze łokcie i przedramiona powinny dotykać podłokietników. Każde krzesło komputerowe, w tym modele ergonomiczne, powinno się łatwo obracać, aby użytkownik mógł dotrzeć do różnych obszarów swojego miejsca pracy bez wysiłku. Pożądane jest, aby materiał tapicerski był oddychający. Drogie skórzane modele są czasami mało praktyczne, ponieważ siedząc w nich, zaczynasz się pocić. Alternatywą jest ekoskóra lub tkanina. Jeśli mówimy o stronie praktycznej, lepiej wybrać modele tkanin lub prawdziwej skóry. Sztuczna skóra jest wyjątkowo zawodna, szybko twardnieje i pęka.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Najlepsze praktyki w zakresie aranżacji biura

Utworzenie biura lub przeprojektowanie istniejącego układu biura, który zwiększa efektywność...

Korzyści wynikające z zastosowania kabin z...

Boksy z ławkami łączą w sobie chęć ścisłej współpracy między pracownikami, oferując...

Wykorzystaj stanowiska pracy z ławkami, aby...

Firmy każdej wielkości w Los Angeles mogą zmaksymalizować przestrzeń i stworzyć przyjazne...