Polecamy

Nadszedł czas na inspirujące pomysły na projekty biurowe Post Covid

Aktywne oraz komfortowe biuro – czym powinno się wyróżniać?

Meble biurowe

Zaprojektuj swoje biuro jako miejsce spotkań


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Skąd potrzeba stworzenia miejsca spotkań w biurze?

Jeszcze kilka lat temu biuro było wszystkim. Mówiono o pracy zdalnej lub sporadycznej telepracy, ale w rzeczywistości praktyka ta była wyjątkiem. W 2018 roku, według danych Bureau of Labor Statistics, tylko jedna trzecia pracowników mogła wykonywać swoją pracę w domu.

Jak to wygląda teraz?

Ankieta z 2021 roku od FlexJobs przeprowadzona w lipcu i sierpniu pokazuje, że aż 97 procent pracowników chce jakiejś formy pracy zdalnej.10. doroczna ankieta pokazuje, że:

  • 58 procent respondentów chce pracować zdalnie w pełnym wymiarze godzin
  • 39 procent chce pracować w hybrydowym środowisku pracy

Co się wydarzy i jaki to ma wpływ na sposób planowania i projektowania przestrzeni biurowej?

Work Trend Index firmy Microsoft opublikowany w marcu 2021 roku wykazał, że 66 procent pracodawców na całym świecie zmienia aranżację swoich biur, aby dostosować je do hybrydowych form pracy.

Nie wiemy, jak długo będzie trwał hybrydowy model pracy. Jeśli firmy, a zwłaszcza duże korporacje, stwierdzą, że są bardziej dochodowe, gdy pracownicy są w biurze, wtedy pojawi się nacisk na to, aby pracownicy wrócili do pracy w pełnym lub przeważnie pełnym wymiarze godzin.

Wiemy jednak, że pracownicy mogą być łatwo podłączeni z ich biur domowych. Ludzie oszczędzają również pieniądze na kosztach dojazdu do pracy, zwłaszcza przy obecnej cenie benzyny w rejonie Los Angeles-Long Beach, która waha się od 4,05 do prawie 5,00 dolarów za galon.


Zdjęcie: HON Solve Chair

Rzeczywistość jest taka, że nasze zawodowe i osobiste światy połączyły się jak nigdy dotąd, a czołowi architekci twierdzą, że nie powinniśmy stawiać twardych granic pomiędzy domem a biurem.

Być może nadszedł czas na zatarcie granic; konwergencję. Łączenie przestrzeni, aby dostosować się do tej zmiany w naszej kulturze pracy i stworzyć przyjazne miejsce spotkań.

Zacieranie kategorii w celu stworzenia mile widzianego miejsca spotkań

Podczas spotkania NeoCon w październiku 2021 roku, najważniejszego wydarzenia w branży projektowania komercyjnego, wielokrotnie nagradzana architekt i projektantka wnętrz Lauren Rottet powiedziała uczestnikom, że "Świat nas oddziela, chce nas podzielić na kategorie".

Ona nie zgadza się z tą filozofią i poprzez swoje projekty miesza przestrzenie.

Biura stają się zabawne, mówi Rottet. Kiedy przedstawia projekt dużego biura, mówi, że nie waha się odwoływać do poprzednich prac, które wykonała w hotelach, aby zainspirować swoich klientów.


Zdjęcie: HON Westhill Lounge

Trend ten zbliża do siebie społeczności, zamiast je rozdzielać.

Główna prelegentka konferencji, Jeanne Gang, wraz ze swoją firmą zaprojektowała Vista Tower w Chicago, która jest połączeniem pokoi hotelowych, kondominiów mieszkalnych, 5-gwiazdkowego hotelu, restauracji i przestrzeni rozrywkowych. Tworzy ona "tętniące życiem centrum społeczne".

Koncepcja tego miejsca spotkań jest podobna do Paseo w Pasadenie i Americana w Glendale, gdzie handel detaliczny i przestrzeń mieszkalna idą w parze.

Biuro na nowo wyobrażone

Wyobraź sobie swoje biuro jako centrum społeczne, a nie tylko miejsce pracy. Biorąc pod uwagę dzisiejszy wachlarz mebli modułowych i szereg opcji projektowania biur, jest to łatwe do zrobienia.

Czego chcą pracownicy?

Chcą wiedzieć, że są doceniani.

Według Gallupa, zaangażowani pracownicy to "ci, którzy są zaangażowani, entuzjastycznie nastawieni i oddani swojej pracy i miejscu pracy".

Zaangażowani pracownicy osiągają lepsze wyniki niż ich rówieśnicy, którzy nie są zaangażowani. Ogólnie rzecz biorąc, firmy o wysokim zaangażowaniu pracowników są o 21% bardziej rentowne.

Jak można to osiągnąć poprzez planowanie i projektowanie biur?

Według magazynu Chief Information Officer, jednym ze sposobów jest posiadanie opcji pracy zdalnej. Oznacza to danie zespołowi swobody pracy w biurze w najbardziej dogodnych miejscach.

Wykorzystaj projekty miejsc spotkań, które wydobywają z ludzi to, co w nich najlepsze i zapewniają równowagę między życiem zawodowym i osobistym.

Resimercial office design pozostaje popularny właśnie z tego powodu. Elementy domu, lub rezydencji, są wnoszone do komercyjnego otoczenia. Stwórz miejsca, w których ludzie będą mogli się spotykać i spożywać posiłki, np. używając nieformalnych stołów konferencyjnych, które mogą służyć jako miejsce na lunch lub przekąskę. Przestrzenie te są ciepłe, zapraszające i nieformalne, więc dzielenie się pomysłami i interakcja mogą odbywać się łatwo i w sposób, który jest relacyjny, a nie sztywny.


Zdjęcie: OFS Obeya Wall i Nineteen20 Table


Zdjęcie: Safco Resi Collaboration Workstation

Używaj kolorów, które stymulują kreatywność i uspokajają, a także wybierz atrakcyjne meble, które są trwałe i wykonane z antybakteryjnych tkanin.


Zdjęcie: Stylex Still Screens

Zasięgnij opinii ekspertów na temat miejsca spotkań towarzyskich

Uzyskaj więcej pomysłów na zaplanowanie biura jako społeczności, korzystając z doświadczenia 2010 Office Furniture. Nasz zespół w 2010 Office Furniture ma około 50 lat doświadczenia w pracy z najbardziej znanymi korporacjami, uniwersytetami i małymi firmami w południowej Kalifornii, od Los Angeles i Orange Counties po Inland Empire.

Skontaktuj się z nami i daj nam znać o swoich potencjalnych potrzebach projektowych. Pomożemy Ci stworzyć przyjazne miejsce spotkań dla Twojego biura.

Czytaj także: Work From Home Office Furniture
Główne zdjęcie: SitOnIt Seating Reya DeskResources
& Special Thanks to Respective Product Manufacturers:HON, OFS, SitOnIt Seating, Safco & StylexSeatingSprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Najlepsze praktyki w zakresie aranżacji biura

Utworzenie biura lub przeprojektowanie istniejącego układu biura, który zwiększa efektywność...

Korzyści wynikające z zastosowania kabin z...

Boksy z ławkami łączą w sobie chęć ścisłej współpracy między pracownikami, oferując...

Wykorzystaj stanowiska pracy z ławkami, aby...

Firmy każdej wielkości w Los Angeles mogą zmaksymalizować przestrzeń i stworzyć przyjazne...