Polecamy

Wyposażenie pracowników zarówno do pracy w biurze korporacyjnym...

Twój przewodnik po wyposażeniu domowego biura

Meble biurowe

Wybór fotela biurowego do pracy zdalnej


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wybranie właściwego fotela do pracy zdalnej to konieczność, jeśli zależy nam na zdrowiu naszego kręgosłupa. Choć coraz więcej Polaków pracuje w trybie online, to spora część z nich nadal nie zakupiła odpowiedniego fotela, który zadba o ich kręgosłup i tym samym zdrowie oraz samopoczucie.

Mieszkańcy Polski na home office

Choć nic nie wskazuje na masowy powrót do biur, a wiele firm zapewnia, że pozostanie przy formie zdalnej, to wciąż większość Polaków pracuje w spontanicznych warunkach, nieodpowiednich do wykonywania pracy. Niewłaściwe biurko czy fotel biurowy to główne problemy, które często biorą się z chęci oszczędzania. Nie warto jednak oszczędzać na własnym zdrowiu. Leczenie kręgosłupa może być dużo droższe niż koszt pojedynczego, odpowiedniego fotela biurowego. Fotele dostępne są nawet w cenach 400-500 zł.

Fotel do pracy zdalnej – jaki ma być?

Wybór właściwego fotela to klucz do naszego zdrowia i samopoczucia. Nie jest jednak prostym zadaniem znalezienie odpowiedniego modelu, szczególnie gdy mamy ograniczony budżet. Czym się kierować przy wyborze?

1. Kluczowe elementy fotela

Doskonały będzie taki fotel, który będzie posiadał poduszkę lędźwiową oraz podłokietniki. Warto też postawić na model posiadający zagłówek. Sporo osób dokonuje zakupu foteli, ale bardziej kierują się ich designem niż właściwym wyposażeniem. Pamiętajmy, że fotel biurowy przede wszystkim na służyć do pracy i gwarantować jej właściwe warunki, nie zaś wyglądać czy dopasowywać się do wnętrza mieszkania.

2. Mechanizmy regulujące

Ważne jest, żeby fotel biurowy posiadał jak najwięcej regulacji. Różnimy się jako ludzie budową ciała, więc musimy sprzęt dopasować do naszej sylwetki. Ważna jest regulacja wysokości, ale też regulacja wysokości i głębokości siedziska, regulacja wysokości oparcia, a także kąta odchylenia oparcia. Oprócz tego każdy z elementów powinien być regulowany.

3. Siedzisko oraz oparcie

Te elementy powinny być odpowiednio duże, komfortowe oraz ergonomiczne. Powinny mieć szansę dopasować się swym kształtem do naszego kręgosłupa oraz pleców. Zwróćmy uwagę także na to, z jakiej gąbki zostały wykonane.

4. Przewiewność oraz materiał

Materiał fotela powinien być przewiewny albo wyposażony w kanały wentylacyjne. W innej sytuacji nasze plecy będą się pociły.

Doskonałym wyborem będą takie materiały jak skóra prawdziwa, ale trzeba się liczyć z wysoką ceną takiego modelu. Może być też skóra ekologiczna, ale wówczas trzeba bardziej zadbać o właściwą wentylację. Dobra jest też specjalna membrana – jest wytrzymała oraz estetyczna. Dzięki swej konstrukcji wspiera wentylację pleców. Dodatkowym atutem membrany jest stosunkowo niska cena foteli - znajdziemy je już od około 500 zł. 5. Jakość wykonania fotela biurowegoMateriały, których użyto do wykonania fotela biurowego są bardzo ważne. Powinny być co najmniej średniej jakości (a najlepiej wysokiej, ale co innego, gdy ogranicza nas nasz budżet). Zwracajmy zatem uwagę na okres gwarancji – im jest on dłuższy, tym lepszych materiałów użyto do jego wykonania.

Wybór fotela do pracy zdalnej

Na początku warto określić budżet, którego nie chcemy przekraczać. Pozwoli to nam na łatwe filtrowanie modeli w poszczególnych sklepach. Istotne jest też skupienie się na funkcjonalności danego modelu, jego wytrzymałości oraz funkcjonalności. Pamiętajmy - wygląd fotela nie jest najważniejszy, konieczne są natomiast właściwe, czyli wygodne oraz zapewniające nam dbałość o nasze zdrowie warunki przy wykonywaniu przez nas pracy.  

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Najlepsze praktyki w zakresie aranżacji biura

Utworzenie biura lub przeprojektowanie istniejącego układu biura, który zwiększa efektywność...

Korzyści wynikające z zastosowania kabin z...

Boksy z ławkami łączą w sobie chęć ścisłej współpracy między pracownikami, oferując...

Wykorzystaj stanowiska pracy z ławkami, aby...

Firmy każdej wielkości w Los Angeles mogą zmaksymalizować przestrzeń i stworzyć przyjazne...