Polecamy

Jak urządzić pokój dziecka? Pomysły na pokoje dla dziewczynek i...

Twój przewodnik do biura Feng Shui dla najlepszego środowiska...

Meble biurowe

Tworzenie miejsc pracy, które łączą pracowników i ich pomysły


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Projektowanie biura i tworzenie miejsc pracy, które pobudzają pomysły i innowacje, różni się od tworzenia biur opartych wyłącznie na metrażu i rozmieszczeniu stanowisk pracy.

Aby w pełni wykorzystać swoje środowisko pracy, pomyśl o biurze jako o czymś więcej niż tylko obiekcie i zbiorze biurek.

Pomyśl o nim jak o centrum zderzeniowym.

Oto dlaczego.

Jak zmierzyć wartość biura

Biura w Los Angeles, Long Beach, Irvine i okolicach Ontario nie są tanie. W dającej się przewidzieć przyszłości wielu pracowników będzie pracować zdalnie przez co najmniej jeden lub dwa dni w tygodniu. Kwota, jaką płacisz za stopę kwadratową, może wydawać się stratą pieniędzy. Być może będziesz chciał zrezygnować z umowy najmu, jeśli taką posiadasz, lub zredukować powierzchnię w inny sposób.

Stwórz miejsca pracy, które staną się miejscem zaangażowania. Nieużywane przestrzenie mogą być miejscem nowych możliwości.

Zastanów się, w jaki sposób środowisko jest obecnie skonfigurowane i sprawdź, czy rzeczywiście wywołuje interakcje, które mogą napędzać Twoją firmę do osiągania konkretnych celów.

Wartość biura to coś więcej niż to, za co płacisz - to, jak przestrzeń jest zaplanowana i czy pozwala ludziom spotykać się łatwo i naturalnie.

Środowisko pracy może być zaprojektowane tak, aby przynieść pożądane rezultaty.

Biuro jako narzędzie swobodnej komunikacji

W ostatnich dekadach w budynkach zaszły pewne zmiany w projektowaniu wnętrz, takie jak otwarte sufity, w których widoczne są między innymi przewody wentylacyjne. Dla porównania, narzędzia, których używamy do pracy zmieniły się drastycznie.

Nawet jeśli badania pokazują, że ludzie doceniają korzyści płynące z pracy zdalnej, tworzenie miejsc pracy, które wykorzystują siłę społeczności i pozwalają na swobodne rozmowy, zawsze będzie atrakcyjne dla pracowników.


Zdjęcie: Allermuir Jinx Lounge

Dlaczego swobodnie?

Wyobraź sobie, że pracujesz nad projektem i czujesz się sparaliżowany. Kiedy robisz sobie przerwę, wstajesz, aby napić się czegoś lub coś przekąsić, a twój umysł się relaksuje.

Podczas swobodnej rozmowy z innym członkiem zespołu możesz poruszyć problem, nie będąc pod presją chwili. Nie jesteś spięty, a rozwiązania przychodzą Ci do głowy.

W artykule w Harvard Business Review, "Workspaces that Move People" (Miejsca pracy, które poruszają ludzi), zauważono, że "Miejsce przerw w pracy zespołu staje się kluczową przestrzenią do kolizji. W jednym z call center, firma powiększyła pomieszczenie na przerwy i dała przedstawicielom więcej czasu na spędzanie tam czasu z kolegami. Paradoksalnie, po tej zmianie wzrosła wydajność. Z dala od swoich telefonów, przedstawiciele mogli wymieniać się wiedzą w grupie".

Tworzenie przestrzeni roboczych za pomocą Collision Spaces

Przestrzenie biurowe, które łączą współpracowników w interakcje twarzą w twarz, znane są jako "przestrzenie kolizyjne".

Te pozornie nieformalne obszary pozwalają na swobodny przepływ dialogu i pomagają ludziom w procesie. W bardziej formalnym otoczeniu, takim jak sala konferencyjna podczas spotkania zespołu, silniejsze osobowości lub osoby z autorytatywnymi tytułami często rządzą dniem - i wynikami.


Zdjęcie: Stylex Open Office Lounge and Workstation

Często zdarza się, że pracownicy nie zabierają głosu, ponieważ boją się powiedzieć coś niewłaściwego w obecności innych.

Jednak w miejscu, w którym można usiąść i zrelaksować się z notatnikiem i długopisem lub z laptopem, presja na wykonanie zadania jest mniejsza.

Rozmieszczenie mebli jest jednym ze sposobów na stworzenie nieformalnej przestrzeni do współpracy, która prowadzi do burzy mózgów.

Zdjęcie: OFS Kintra Table, Stylex Free Address 2.0 Open Office i Global River Lounge.

Ustaw wygodne fotele wypoczynkowe z dużą ilością miejsca pomiędzy nimi, ale ustaw je w różnych kierunkach. Używaj mebli, które można łatwo przestawiać, tak aby krzesła mogły być ustawione bliżej siebie lub odwrócone od siebie w celu zachowania maksymalnej prywatności.

Zastosuj nowe podejście do boksów biurowych.

Korzyści wynikające z zastosowania współczesnych boksów

Swobodne rozmowy nie muszą odbywać się tylko w nieformalnych miejscach.

Działy mogą planować przestrzenie do współpracy, korzystając z wielu rozwiązań, które zachęcają do skoncentrowanej komunikacji. Załóżmy, że masz stacje robocze połączone razem w strąki, takie jak HON Adobe Workstation.


Zdjęcie: HON Abound Workstation

I zamiast bardziej formalnej sali konferencyjnej, masz jeden boks, który jest przeznaczony na sesje, które mogą być zaplanowane lub odbywać się pod wpływem chwili.

W boksie można umieścić stół i kilka krzeseł. Dobrym przykładem jest Friant System 2 Workstation. Panele można zamontować tak, aby były trzy ściany i otwór, dzięki czemu zapewniona jest prywatność przy zachowaniu przyjaznej atmosfery.


Zdjęcie: Friant Systems 2 Workspace

Gdy przestrzeń jest zaplanowana w sposób umożliwiający efektywną interakcję, biuro może stać się pożądanym miejscem. Praca i spotkania mogą odbywać się zdalnie, ale brakującym składnikiem, zauważa Międzynarodowe Stowarzyszenie Niezależnych Firm Księgowych, jest możliwość odbycia tych cennych chwil nieoczekiwanej, ale użytecznej rozmowy.

Jest to sposób na uchwycenie ducha przedsiębiorczości i utrzymanie wysokiego morale. Biuro staje się centrum synergii, która prowadzi do rozwiązań i pozytywnych rezultatów.

Poznaj perspektywę eksperta w zakresie tworzenia miejsc pracy

Zaaranżuj swoje biuro tak, aby uzyskać maksymalną ilość produktywności od swoich pracowników, tworząc miejsca pracy dla różnych działów. Zespół 2010 Office Furniture ma ponad 50 lat doświadczenia w planowaniu przestrzeni dla korporacji, centrów szkolnictwa wyższego oraz małych i średnich firm w południowej Kalifornii.

Skontaktuj się z nimi, aby podzielić się o swoich możliwych potrzeb i projektów.

Czytaj także: Designing an Office to Support Your Employees
Zdjęcie główne: National Mio Table
Resources & Special Thanks to Respective Product Manufacturers:Allermuir, Friant, HON, National, OFS, & Stylex


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Najlepsze praktyki w zakresie aranżacji biura

Utworzenie biura lub przeprojektowanie istniejącego układu biura, który zwiększa efektywność...

Korzyści wynikające z zastosowania kabin z...

Boksy z ławkami łączą w sobie chęć ścisłej współpracy między pracownikami, oferując...

Wykorzystaj stanowiska pracy z ławkami, aby...

Firmy każdej wielkości w Los Angeles mogą zmaksymalizować przestrzeń i stworzyć przyjazne...