Polecamy

Tworzenie miejsc pracy, które łączą pracowników i ich pomysły

Nowy członek rodziny - jak urządzić pokój dla małego dziecka?

Meble biurowe

Twój przewodnik do biura Feng Shui dla najlepszego środowiska biurowego


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Stworzenie najlepszego środowiska biurowego to nie tylko rozmieszczenie mebli i sprzętu, ale również stworzenie atmosfery, która ma pozytywny przepływ energii. Rozważ rozplanowanie swojego miejsca pracy z wykorzystaniem biurowego feng shui.

Wyobraź sobie korzyści:

  • Miejsce pracy z mniejszą ilością stresu
  • Wykorzystanie atrakcyjnych elementów naturalnych
  • Maksymalizacja komfortu pracowników
  • Czyste i zorganizowane biuro

Czym jest biurowe feng shui?

Słowo feng shui oznacza "wiatr" i "wodę" i opiera się na założeniu, że otaczające nas środowisko ma na nas wpływ. Najbardziej produktywne biura są zaplanowane i ułożone w sposób celowy, a nie przypadkowy.

Projekt biura feng shui ma na celu wprowadzenie harmonii pomiędzy ludźmi i ich otoczeniem. Natura odgrywa ważną rolę.

Znalezienie równowagi w Office Feng Shui

Feng shui zawiera pięć elementów, które tworzą zrównoważoną atmosferę, gdy są dobrze ze sobą połączone. Może to być osiągnięte w indywidualnym biurze domowym lub w korporacji.

Zobacz jak każdy element odgrywa rolę i łączy się z innymi, aby uzyskać zrównoważone i harmonijne miejsce pracy.

Drewno

Drewno reprezentuje kreatywność i obejmuje wzrost, narodziny, siłę i elastyczność. Drzewa, rośliny lub zielone przedmioty mogą reprezentować drewno. Praktycy feng shui nie definiują drewna jako twardej powierzchni, ale zwracają uwagę na to, co wypływa z drewna, jak zieleń i kwiaty.


Zdjęcie: Nevins Leaf Living Wall

Teraz dodajmy do tego śmiałość i energię.

Ogień

Jak można sobie wyobrazić, ogień reprezentuje pasję, energię, śmiałość i zmianę lub transformację. Naturalne światło, świece i kolor czerwony wprowadzają element ognia do przestrzeni. Praktycy feng shui twierdzą, że ten element promuje przywództwo.

Pomyśl teraz o połączeniu tego przywództwa z inspiracją.


Zdjęcie: Stylex Metrum Lounge Seating

Woda

Element wody jest związany z emocjami i inspiracją. Kolory w odcieniach niebieskiego reprezentują wodę. Włączenie wody do biurowego feng shui równoważy osobowości i temperamenty, a także sprzyja powstawaniu pomysłów i inspiracji.


Zdjęcie: Stylex Darmowa Tablica Adresowa 2.0

Jak dotąd każdy element ma uniwersalną cechę. Spójrzmy na siłę jako fundament, na którym można budować.

Ziemia

Stabilność i siłę znajdziemy w żywiole ziemi. Skały, dywany, stare książki, ceramika ozdobna i inne przedmioty w kolorze brązowym lub brązowym oddają tonację ziemi i zapewniają stabilność i siłę. Teraz skupmy się i połączmy wszystko razem z następnym elementem.


Zdjęcie: Source International Lore Lounge

Metal

Metal jest siłą jednoczącą wszystkie żywioły. Promuje skupienie i porządek. Kolory metalu to biały, srebrny lub szary.


Zdjęcie: Arcadia Worksmith Meeting Tables

Pomysły na wykorzystanie feng shui w biurach

Feng shui identyfikuje i eliminuje punkty stresu i jest kompatybilne z biofilicznym designem, czyli wykorzystaniem naturalnych elementów w pracy. Podstawowe początkowe kroki to pozbycie się niepotrzebnego bałaganu i dobra cyrkulacja powietrza.

Przejrzyj pomysły z kolekcji 2010 Office Furniture's Office Inspirations na sposoby wykorzystania kolorów i umeblowania, aby osiągnąć wynik, który promuje dobre samopoczucie wśród swojego zespołu.

Odkryj, jak elementy łączą się w zielonych biurach z naciskiem na naturę. Możesz też połączyć właściwości przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych z układem resimercial. Przestrzeń przemysłowa promuje siłę, podczas gdy minimalne biuro pozwala na wykorzystanie elementów w subtelny sposób.

Możesz również zdecydować ile elementów feng shui już istnieje w Twoim obecnym układzie i zdecydować ile każdego z nich jest potrzebne.

Jeżeli biuro wydaje się być pozbawione życia lub nudne, użyj elementów feng shui aby dodać mu świeżości i witalności. Czy w biurze jest nadmiar jednego elementu, np. drewna, a za mało ognia lub wody? Zbyt wiele elementów związanych z ziemią może wywołać poczucie nudy lub nijakości.

Zbyt wiele odważnych wzorów może być przytłaczające.

Wykorzystanie żywiołów w biurach

Jeśli ogień jest związany z przywództwem, to użyj czerwonych tonów w określonych stanowiskach pracy i biurach wykonawczych. Połącz je z potrzebną siłą i elastycznością.

Dział grafiki, marketingu lub inny obszar wymagający twórczego impulsu może być udekorowany kolorem niebieskim i taliowym.


Zdjęcie: Source International Lore Lounge i Clever Plane Tables

Jeśli przestrzeń biurowa ma dużo naturalnego światła, ale powoduje odblaski, nie używaj ciężkich zasłon lub ciemnych odcieni, aby zablokować światło. Pomysłem z Workplace Design.com jest użycie materiału, który rozprasza światło tak, że świeci ono do środka, ale zmniejsza stres związany z odblaskami.

Feng shui ma wpływ na to, jak ustawione są meble. Biurka mają mocną pozycję, gdy stoją naprzeciwko drzwi z najdalszego miejsca w pokoju. Pracownicy również potrzebują wsparcia. W feng shui może być ono zapewnione za biurkiem dzięki solidnej ścianie i roślinom.

Elementy feng shui można również odnaleźć w umeblowaniu i połączyć w jedną przestrzeń. Pomocne zestawienie z Work Design.com pokazuje salę konferencyjną z dużym wspólnym stołem, który reprezentuje Ziemię.

Różnorodne oprawy oświetleniowe i naturalne światło z okien mogą wnieść ogień. Drewno może być reprezentowane przez użycie tego materiału w stole i krzesłach. Szklany blat stołu wprowadzi wodę, podobnie jak niebieskie krzesła, ławki i sofy. Również okładziny ścienne przedstawiające obraz delikatnego deszczu przywołują element wody.

W pokoju konferencyjnym metal może być reprezentowany w wykończeniach mebli: stołu, krzeseł, opraw oświetleniowych i innych przedmiotów. Zabiegi ścienne, sztuka lub fotografie mogą reprezentować metal, jak również inne elementy.

Wprowadź dużo roślin

Rośliny mają ogromny wpływ na feng shui biura. Mówi się, że bambus zapewnia zdrowie, szczęście i długie życie. Piwonie pomagają złagodzić problemy emocjonalne.

Sukulenty są postrzegane jako rośliny energetyczne, ponieważ gromadzą wodę w swoich łodygach, liściach i korzeniach. Praktycy feng shui uważają, że najlepsze miejsca na ich ustawienie to biurka, słoneczne tarasy i okolice okien.

Skorzystaj z pomocy eksperta w zakresie Office Feng Shui

Aby uzyskać więcej porad i informacji, skontaktuj się z naszym zespołem w 2010 Meble Biurowe na temat feng shui i jego korzyści dla Twojego biura.

Członkowie zespołu są doświadczeni w projektach biurowych i planowania przestrzeni dla korporacji, organizacji non-profit i małych firm w całym Los Angeles i Orange hrabstw. 2010 Meble biurowe obsługuje również Inland Empire.

Skontaktuj się z nami swoje pytania i potrzeby projektu.

Read Also: Checklist of Wellness Activities for 2019
Zdjęcie główne: OFS Riff TableResources
& Special Thanks to Respective Product Manufacturers:Arcadia, Nevins, OFS, Source International & StylexSprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Najlepsze praktyki w zakresie aranżacji biura

Utworzenie biura lub przeprojektowanie istniejącego układu biura, który zwiększa efektywność...

Korzyści wynikające z zastosowania kabin z...

Boksy z ławkami łączą w sobie chęć ścisłej współpracy między pracownikami, oferując...

Wykorzystaj stanowiska pracy z ławkami, aby...

Firmy każdej wielkości w Los Angeles mogą zmaksymalizować przestrzeń i stworzyć przyjazne...