Polecamy

Wybór najlepszych przegród biurowych i systemów archiwizacji

Praktyczne meble dla nastolatka

Meble biurowe

Przewodnik zakupu szafek na dokumenty


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wizja "papierowej przyszłości" może się kiedyś ziścić, ale dla większości z nas rzeczywistość jest daleka od papierowej. Kontrakty, pliki, osobiste zapisy i karty raportowe dzieci muszą być schludnie i bezpiecznie przechowywane, abyśmy mogli być produktywni i uniknąć zakopania pod górami papieru. Ale jakiego rodzaju szafki na dokumenty powinny być używane? Czy powinienem używać tej samej szafki na dokumenty w moim domowym biurze, której używam w mojej firmie? Jakie są zalety bocznych szafek na akta, pionowych szafek na akta, mobilnych szafek na akta i ognioodpornych szafek na akta?

Podstawowe pytania. Analiza potrzeb jest zawsze dobrym miejscem do rozpoczęcia. Zadaj sobie pytanie, czy będziesz potrzebował stałego dostępu do dokumentacji przechowywanej w szafie na dokumenty, czy też jest to miejsce do umieszczenia dokumentów, które rzadko będą wymagały dotykania. Myśląc o swoich potrzebach, będziesz w stanie określić rozmiar i styl swojej nowej szafki na dokumenty w oparciu o to, gdzie ją umieścisz. W przypadku szafy do przechowywania, rozważ stalową pionową szafkę na dokumenty. Dla Twojego biznesu lub biura domowego, znajdź boczną szafkę na dokumenty, która pasuje do stylu i koloru Twojego biurka. Dla prostych i łatwo dostępnych, często używanych dokumentów, doskonałym rozwiązaniem mogą być teczki przesuwne.

Podstawy szafy na dokumenty. Istnieją dwa podstawowe rodzaje szafek na akta, pionowe szafki na akta i boczne szafki na akta. Oba są podobne, w tym, że szuflady zazwyczaj poruszają się na zawieszeniach szuflad, które utrzymują szuflady przed wyciągnięciem z pliku. Różnica pomiędzy tymi dwoma jest w projekcie. W pionowych szafkach kartotekowych stosuje się układ kartotek od przodu do tyłu, co skutkuje wąskimi szafkami z głębszymi szufladami, które w końcu wysuwają się dalej od ścian. W związku z tym, w pionowej szafce na dokumenty, przy otwartych szufladach, użytkownik widzi teczki z dokumentami skierowane do przodu.

Boczne szafki kartotekowe wykorzystują układ segregatora bok do boku, z szerszymi, ale płytkimi szufladami, które nie wchodzą tak daleko w otwartą przestrzeń biurową. W tym układzie, użytkownik widzi boki teczek, gdy patrzy w otwartą szufladę. Boczne pliki są produkowane w różnych szerokościach i są ogólnie używane w ustawieniach biurowych ze względu na posiadanie krótszego "profilu" (przedłużenie od ściany) i bardziej profesjonalny wygląd. Większość szafek na akta jest wyposażona w zamki na klucz, dając możliwość ograniczenia dostępu do poufnych dokumentów. Podczas gdy większość biurek biurowych i komputerowych jest zaprojektowana z ograniczoną ilością miejsca na dokumenty i przechowywanie, szuflady w większości biurek są niewystarczające do przechowywania historycznych dokumentów, korespondencji i różnych papierów.

Kiedy potrzebna jest teczka ognioodporna? Nikt nie lubi myśleć o stratach spowodowanych pożarem. Jednak zarówno w przypadku firm, jak i biur domowych, istnieją zapisy, dokumenty i pamiątki, które muszą być chronione przed potencjalnymi szkodami spowodowanymi przez ogień i wodę. Ognioodporne szafki na akta zapewniają spokój umysłu, jak również rzeczywiste bezpieczne przechowywanie krytycznych dokumentów i rzeczy. Eksperci od dawna uważają, że jedna z każdych pięciu szaf na dokumenty powinna być ognioodporna.

Co to jest mobilna szafa na dokumenty? Mobilne szafy na dokumenty są doskonałym rozwiązaniem dla krótkoterminowego przechowywania plików, które są potrzebne do bieżącego projektu lub raportów, które są aktualizowane co miesiąc. Dzięki mobilnym szafom na dokumenty można mieć tanią i łatwo dostępną przestrzeń na pliki. To pozwala na łatwą organizację i utrzymuje pulpit czysty i profesjonalny wygląd. Mobilne pliki są zazwyczaj zaprojektowane tak, aby były wystarczająco krótkie, aby zmieścić się pod biurkami o standardowej wysokości i kredensami, minimalizując bałagan, gdy pliki nie są w użyciu.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Najlepsze praktyki w zakresie aranżacji biura

Utworzenie biura lub przeprojektowanie istniejącego układu biura, który zwiększa efektywność...

Korzyści wynikające z zastosowania kabin z...

Boksy z ławkami łączą w sobie chęć ścisłej współpracy między pracownikami, oferując...

Wykorzystaj stanowiska pracy z ławkami, aby...

Firmy każdej wielkości w Los Angeles mogą zmaksymalizować przestrzeń i stworzyć przyjazne...