Polecamy

Strefa snu i kreatywności w pokoju dziecięcym

Jak urządzić pokój dla dziecka w oparciu o strefy?

Meble biurowe

Przewodnik po zakupach stołów konferencyjnych

Jak w przypadku wszystkich zakupów mebli biurowych, wybór nowego stołu konferencyjnego może być zniechęcającym zadaniem. O jakich czynnikach należy pamiętać podczas zakupów nowego stołu konferencyjnego? W tym przewodniku zakupu omówimy kilka kluczowych kwestii i mamy nadzieję, że dzięki temu zakup stołu konferencyjnego będzie łatwiejszy i mniej zagmatwany.

Poznaj swoją przestrzeń. Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć przy wyborze odpowiedniego stołu konferencyjnego dla Twojej firmy, jest wiedza o tym, na ile miejsca masz stół. Podczas gdy możesz chcieć wystarczająco duży stół konferencyjny, aby pomieścić jak najwięcej osób, ważne jest, aby pamiętać o pozostawieniu wystarczającej ilości miejsca w pokoju na krzesła, aby wygodnie odsunąć je od stołu, aby umożliwić ludziom chodzenie wokół stołu i aby dodać dodatkowe meble do pokoju. Pamiętaj, że sala konferencyjna potrzebuje więcej mebli niż tylko stół konferencyjny i krzesła konferencyjne - możesz również potrzebować miejsca na półki na książki, kredens do serwowania, mównicę lub inne przedmioty.

Pamiętaj, aby dopasować. Jeśli masz już inne meble w swojej sali konferencyjnej, pamiętaj o tym, jak ważne jest dopasowanie nowego stołu konferencyjnego do istniejących elementów. Dla wielu firm wizerunek, jaki prezentują, jest ważny, a pokój pełen niedopasowanych mebli prawdopodobnie zaprzeczy ich pożądanemu wizerunkowi. Jeśli nie masz istniejących mebli w swojej sali konferencyjnej, pamiętaj o dodatkowych elementach, które możesz chcieć dodać później, i upewnij się, że możesz dostać te elementy w tym samym kolorze lub wykończeniu stołu konferencyjnego, który planujesz kupić.

Ile osób? Chociaż, jak wspomniano powyżej, możesz chcieć mieć tak duży stół konferencyjny, jaki tylko zmieścisz w swojej sali konferencyjnej, zastanów się, ile osób zazwyczaj uczestniczy w spotkaniach. Podczas gdy duży stół konferencyjny mogący pomieścić dwadzieścia osób może wyglądać imponująco, może być zbyteczny, jeśli twoje spotkania składają się zazwyczaj tylko z czterech lub pięciu osób.

Pamiętaj o proporcjach. Jednym z częstych błędów popełnianych przy wyborze stołu konferencyjnego jest wybór takiego, który nie jest proporcjonalny do krzeseł konferencyjnych, które będą przy nim stały. Staraj się unikać łączenia stołu konferencyjnego z krzesłami, które są zbyt duże, przez co ludzie czują się ciasno i zbyt blisko siebie, lub z krzesłami, które są zbyt małe lub krótkie, przez co ludzie czują się przytłoczeni przez stół konferencyjny.

Jaki kształt jest najlepszy? Stoły konferencyjne dostępne są w różnych kształtach, które nie tylko decydują o tym, jak dobrze stół konferencyjny może pasować do pomieszczenia, ale również mogą wpłynąć na nastrój panujący w sali konferencyjnej. Na przykład, okrągły stół zapewnia wszystkim równe szanse i zachęca do współpracy. Z drugiej strony, stół prostokątny może sprawić, że jedna osoba stanie na czele grupy i ustanowi hierarchię w Twojej sali konferencyjnej. Stoły konferencyjne w kształcie łodzi to kolejna opcja, która staje się coraz bardziej powszechna i pozwala na połączenie hierarchicznego ustawienia i współpracy.

Zobacz

Jak wybrać fotel biurowy?

Podczas pracy w biurze większość z nas zwykle spędza większość czasu siedząc na krześle...

Meble biurowe na zamówienie czy nowoczesne...

Jeśli chodzi o zakup mebli do biura, zawsze masz dwie możliwości: meble gotowe lub meble na...

Lady recepcyjne – aranżacja nowoczesnej...

Recepcja jest twarzą firmy. Dlatego meble, a zwłaszcza lada recepcyjna powinny być nie tylko...