Polecamy

6 powodów, dla których warto pozwolić swoim pracownikom pracować...

Meble w pokoju dziecięcym – cz 1

Meble dziecięce

Przestrzeń w pokoju dziecka – jak ją zaplanować?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Pokój kilkuletniego dziecka to prawdziwe, wielofunkcyjne centrum dowodzenia. Trzeba się nieco wysilić, by stworzyć przestrzeń odpowiadającą wszystkim jego potrzebom. W jaki sposób zapewnić przedszkolakowi i uczniowi podstawówki odpowiednie warunki?

Zabawa i nauka kilkuletniego dziecka

Wybierając motyw wiodący, należy kierować się przede wszystkim preferencjami malucha, który w tym wieku umie już na pewno wyrażać swoje sympatie i antypatie. Jest zafascynowany astronautami i kosmosem? Nie znosi koloru pomarańczowego? Trzeba wziąć to pod uwagę! Wprawdzie te preferencje jeszcze wielokrotnie się zmienią, jednak priorytetem jest świetne samopoczucie dziecka tu i teraz – bez względu na przewidywania rodziców co do przyszłości. Dzieci nie znoszą rutyny i nudy, dlatego chętnie przestawiają elementy wyposażenia swoich pokoi. Tę potrzebę zaspokoją meble mobilne, na kółkach, które ułatwiają przemeblowanie i zmianę wystroju.

Dziecięcy pokój jest przede wszystkim wypełniony skarbami – zarówno zabawki, jak i sprzęty używane do nauki czy twórczych działań są dla dzieci bardzo ważne. Warto skupić się na ich przechowywaniu, wybierając meble. Przede wszystkim, niezbędny będzie duży regał, półki i skrzynie na drobiazgi. Najważniejsze rzeczy powinny być dostępne dla dziecka bez pomocy rodziców i umieszczone w bezpiecznych miejscach. Maluch nie chce wołać mamy lub taty, by ściągnęli mu każdy drobiazg, dopytując zarazem o jego zamiary. Chce mieć własny, intymny świat i przestrzeń.

Bezpieczny pokój dziecka

Jak meble i akcesoria mogą wzmacniać kreatywność?

Wiele dzieci uwielbia malowanie i rysowanie. Z zapałem pokrywają obrazkami wszystko, co w zasięgu wzroku. Dlatego warto rozważyć montaż na ścianie mebla lub na ścianie pokoju dużej płyty, po której można malować kredą i przyczepiać rysunki na papierze za pomocą magnesów. Jeśli reszta pokoju będzie urządzona w minimalistycznej kolorystyce i spokojnym stylu, taka szalona i kreatywna tablica stanie się centrum pokoju i jego niezwykłą dekoracją. W pokoju malca musi się także znaleźć dopasowany do jego wzrostu stolik – blat roboczy, a przy nim minimum trzy krzesełka, zachęcające do zapraszania gości. Krzesło powinno zapewniać wygodne podparcie dla kręgosłupa – także to przy biurku. Z kolei samo biurko powinno stać jak najbliżej okna i mieć wystarczająco duży blat, by dziecko mogło przy nim spokojnie odrabiać lekcje i realizować swoje pomysły. Światło powinno padać od strony prawej dla dziecka praworęcznego i lewej dla leworęcznego. Takie proste, zwyczajne meble ozdobione w nadzwyczajny, zgodny z gustem dziecka sposób zmienią pokój w bezpieczną, pobudzającą wyobraźnię przystań.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Niezbędne meble szkolne na powrót do klasy

Ponieważ jesienny rok szkolny 2021 zbliża się szybkimi krokami, mamy dla szkół biurka i...

Utrzymanie dobrej formy podczas zdalnego nauczania

W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. W miarę jak pandemia COVID-19 rozszerza się, wiele...

Wykorzystanie elastycznych miejsc siedzących w...

Wraz z rozwojem świata zmienia się również sposób, w jaki kształcimy dzieci. Standard...