Polecamy

Inspiracje Montessori w pokoju dziecięcym. Dla każdego! Cz. 2

Ergonomia krzesła biurowego

Meble dziecięce

Pokój ucznia w stylu skandynawskim


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Styl skandynawski cieszy się cały czas bardzo dużą popularnością. Wprowadzany jest do salonów, sypialni i dzięki temu pomieszczenia stają się przytulne. Dlaczego nie urządzić w takiej właśnie stylistyce pokoju dla dziecka w wieku szkolnym? Uczeń będzie miał odpowiednie warunki do nauki i wypoczynku za sprawą materiałów naturalnych i stonowanych kolorów. Warto zwrócić uwagę na to jakie powinny być elementy wyposażenia.

Charakterystyka stylu skandynawskiego

Ekologia, prostota, uniwersalność – to te najważniejsze cechy charakterystyczne dla wnętrz, które są aranżowane w ramach stylu skandynawskiego. W jego ramach wyróżnić można dwa podstawowe nurty. Pierwszy zakłada łącznie drewna z meblami postarzanymi ze stylu shabby chic, albo z dodatkiem motywów ludowych. Efekt będzie gwarantował przytulną formę estetyczną. Natomiast drugi nawiązuje do nowoczesnych i nieco minimalistycznych wnętrz. W tym przypadku meble będą miały futurystyczny kształt, dodatki mogą mieć styl industrialny. Tym co będzie łączyć oba nurty to przede wszystkim funkcjonalność, dużo światła, przestrzeni.

Meble w pokoju ucznia

Powinny być w swojej formie proste, utrzymywane w stonowanej kolorystyce, bez dodatków dekoracyjnych, na pewno pojemne i funkcjonalne. Niektóre modele bywają lekko zaokrąglone a tym samym mogą nawiązywać do trendów ogrodniczych. Najczęściej mają one barwę drewna, które jest tylko zabezpieczone bezbarwnym lakierem, by pokazać dokładnie słoje i sęki. Czasami będzie je malować białą farbą. W przypadku tych tapicerowanych raczej będzie się unikać wzorów, wybierając jednokolorowe tkaniny, szare białe brązowe.

Dodatki do pokoju

W pokoju ucznia powinno się pojawić oczywiście wygodne, komfortowe biurko w komplecie z krzesłem, duże łóżko z prostą surową ramą i komfortowym materacu. Nie może w nim też zabraknąć szafy na ubrania. Dekoracyjnym i praktycznym elementem, przy którym dziecko będzie mogło spędzić czas czytając książkę może być wygodny tapicerowany fotel.

Dodatki w stylu skandynawskim do pokoju ucznia

Styl skandynawski jest oszczędny, nie strony od dodatków. W pokoju ucznia znaleźć się mogą duże dekoracyjne poduszki z wizerunkiem zwierząt. Można rozłożyć je na fotelu, sofie czy wokoło stolika. Aranżację powinien uzupełniać wiklinowy czy drewniany koszty, gdzie będzie można przechowywać szkolne akcesoria. Oczywiście muszą się także pojawiać lampy, które są ważnym elementem uzupełniającym takie wnętrza. Świetnie sprawdzają się takie zwisające na długich sznurach z sufitu.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Niezbędne meble szkolne na powrót do klasy

Ponieważ jesienny rok szkolny 2021 zbliża się szybkimi krokami, mamy dla szkół biurka i...

Utrzymanie dobrej formy podczas zdalnego nauczania

W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. W miarę jak pandemia COVID-19 rozszerza się, wiele...

Wykorzystanie elastycznych miejsc siedzących w...

Wraz z rozwojem świata zmienia się również sposób, w jaki kształcimy dzieci. Standard...