Polecamy

Korzyści płynące z zastosowania przenośnych umywalek do mycia rąk

Zaprojektuj swoje biuro jako miejsce spotkań

Meble dziecięce

Nowy członek rodziny - jak urządzić pokój dla małego dziecka?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Przyjście na świat dziecka to oczywiście ważne wydarzenie dla całej rodziny, pełne emocji. Każdy rodzic czeka na przyjście na świat dziecka, staje przed zadaniem urządzenia całego pokoju. Z całą pewnością jest to bardzo przyjemne zadanie. Jak więc urządzić pokój dla dziecka? Jakie wybrać meble i dodatki? Poradzimy Wam coś interesującego.

Pewnie wielu rodziców zastanawia się czy noworodek powinien mieć swój pokój czy też powinien mieszkać razem z rodzicami. Jeśli nasze warunki mieszkaniowe pozwalać będą na wygospodarowanie osobnego pokoju mamy bardzo duże pole do popisu w czasie urządzenia pokoju. Trzeba na pewno zadbać o to, by przestrzeń w takim miejscu była przyjazna noworodkowi.

Meble do pokoju dziecięcego

W pokoju każdego niemowlaka najważniejszym meblem będzie łóżeczko albo kołyska. Mebel taki musi być bezpieczny dla dziecka. Najczęściej dobre łóżeczka wykonuje się z litego drewna, co sprawia, że będą one bezpieczne dla dziecka. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest także możliwe regulowanie wysokości łóżeczka. Wraz z tym jak dziecko będzie można rosło będzie można wygodnie obniżać łóżeczko. Zaczynamy od wysokiego ułożenia materaca., ponieważ dzięki temu będziemy mieli wygodę sięgać po dziecko. Do tego oczywiście trzeba wybrać dobry materac, który będzie bezpieczny dla kręgosłupa dziecka.

Przewijak z komodą

Praktycznym elementem w pokoju będzie komoda, na której będzie można ustawić przewijak. W komodzie będzie można schować ubranka niemowlaka. Nie powinno brakować również wygodnego fotela, tak by mama miała komfort karmienia dziecka. Na pewno sprawdzi się także mały stoliczek, gdzie mogą się znaleźć butelki dziecka, kubek z herbatą dla rodzica.

Pokój dla niemowlęcia - kolor ścian, oświetlenie i podłoga

Ściany w pokoju małego dziecka warto malować farbą ekologiczną, która nie będzie zawierała szkodliwych składników dla dziecka. Dodatkowo na pewno warto będzie wybierać wszelkie pastelowe kolory, które tylko optycznie będą powiększać pomieszczenie, uspokoją dziecko. Zabawki dzieci najczęściej mają intensywne kolory, dlatego ściany mogą mieć kolory nieco delikatniejsze. Dzieci oczywiście boją się ciemności, dlatego będzie trzeba pomyśleć również o komfortowym oświetleniu. Wydaje się, że praktycznie sprawdzą się delikatne światła, które będą mogły świecić się przez całą noc i zapewnią dziecku komfort.

Warto także uzupełnić wnętrze pokoju dziecka o pewne dodatki, wśród których między innymi sprawdzać się będą kolorowe poduszki czy inne tekstylia, które bardzo dobrze się sprawdzą i sprawią, że wnętrze będzie bardziej przytulne.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Kontener podbiurkowy Wuteh KO-4 Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Lada recepcyjna Sove SV-92 Kup teraz

Zobacz

Niezbędne meble szkolne na powrót do klasy

Ponieważ jesienny rok szkolny 2021 zbliża się szybkimi krokami, mamy dla szkół biurka i...

Utrzymanie dobrej formy podczas zdalnego nauczania

W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. W miarę jak pandemia COVID-19 rozszerza się, wiele...

Wykorzystanie elastycznych miejsc siedzących w...

Wraz z rozwojem świata zmienia się również sposób, w jaki kształcimy dzieci. Standard...