Polecamy

Nadszedł czas na inspirujące pomysły na projekty biurowe Post Covid

Twój przewodnik do biura Feng Shui dla najlepszego środowiska...

Meble dziecięce

Najważniejsze meble i dodatki w pokoju ucznia


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Pokój dziecka w wieku szkolnym należy do tych pomieszczeń, które mają do spełnienia więcej niż jedno zadanie. Najczęściej jest miejscem do zabawy, pozwala jednak na odpoczynek, a jednocześnie umożliwia skuteczną naukę. Już choćby dlatego mamy do czynienia z wnętrzem, od którego oczekuje się nie tylko funkcjonalności, ale i walorów estetycznych tak, aby można było mieć pewność, że dziecko czuje się w nim dobrze.

Oczywiście, o jego charakterze decydują zarówno znajdujące się w nim meble, jak i dodatki.

Funkcjonalny pokój dla dziecka: projekt dla ucznia

Pierwszą zasadą, jaka powinna nam przyświecać przy wyposażaniu pokoju dziecka jest ta, która mówi o dostosowaniu obecnych w nim sprzętów do wzrostu młodego człowieka, który będzie z nich korzystać. Oczywiście, kluczowe znaczenie wydaje się mieć w tym kontekście biurko, najlepiej przy tym, jeśli mamy do czynienia z modelem wyposażonym nie tylko w szufladę przeznaczoną na drobne przybory, ale również szafki z półkami, do których trafią nie tylko podręczniki i zeszyty, ale i różnego rodzaju pomoce naukowe. Biurko jest meblem o bardzo dużym znaczeniu, nie zda się jednak na wiele, jeśli nie będzie występować w połączeniu z krzesłem biurowym.

Kącik dla ucznia

Te nie może być rozwiązaniem niskiej jakości, absolutnym minimum są dziś więc nie tylko regulowana wysokość, ale i głębokość siedziska oraz podłokietniki. Błędy popełnione przez nas w tym zakresie mogą zaowocować wadami postawy u dziecka, a więc czymś, czego wolelibyśmy uniknąć. Mówiąc o tych rozwiązaniach, które pomogą dziecku w nauce, nie można zapomnieć o oświetleniu. Tu naczelną zasadą wydaje się ta, która mówi o konieczności umieszczenia biurka przy oknie. Nie można jednak zapominać również o umieszczonej na biurku lampce wyposażonej w żarówkę LED.

Kącik zabaw i snu w pokoju dla dziecka

Nauka jest ważnym zadaniem ucznia, nie powinna mu jednak zajmować całego dnia. Nie dziwi więc to, że w pokoju każdego ucznia, bez względu na jego wiek, powinien znaleźć się kącik zabaw i snu. Tu ciekawym rozwiązaniem jest kanapa. Nie zajmuje dużo miejsca, a w ciągu dnia może być złożona, co sprawia, że korzystanie z niej jest wyjątkowo wygodne.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Niezbędne meble szkolne na powrót do klasy

Ponieważ jesienny rok szkolny 2021 zbliża się szybkimi krokami, mamy dla szkół biurka i...

Utrzymanie dobrej formy podczas zdalnego nauczania

W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. W miarę jak pandemia COVID-19 rozszerza się, wiele...

Wykorzystanie elastycznych miejsc siedzących w...

Wraz z rozwojem świata zmienia się również sposób, w jaki kształcimy dzieci. Standard...