Polecamy

Jak tanio zmienić pokój dziecięcy w pokój nastolatka?

JAK OZDOBIĆ MEBLE W POKOJU DZIECKA?

Meble dziecięce

Najważniejsze meble i dodatki w pokoju ucznia

Pokój dziecka w wieku szkolnym należy do tych pomieszczeń, które mają do spełnienia więcej niż jedno zadanie. Najczęściej jest miejscem do zabawy, pozwala jednak na odpoczynek, a jednocześnie umożliwia skuteczną naukę. Już choćby dlatego mamy do czynienia z wnętrzem, od którego oczekuje się nie tylko funkcjonalności, ale i walorów estetycznych tak, aby można było mieć pewność, że dziecko czuje się w nim dobrze.

Oczywiście, o jego charakterze decydują zarówno znajdujące się w nim meble, jak i dodatki.

Funkcjonalny pokój dla dziecka: projekt dla ucznia

Pierwszą zasadą, jaka powinna nam przyświecać przy wyposażaniu pokoju dziecka jest ta, która mówi o dostosowaniu obecnych w nim sprzętów do wzrostu młodego człowieka, który będzie z nich korzystać. Oczywiście, kluczowe znaczenie wydaje się mieć w tym kontekście biurko, najlepiej przy tym, jeśli mamy do czynienia z modelem wyposażonym nie tylko w szufladę przeznaczoną na drobne przybory, ale również szafki z półkami, do których trafią nie tylko podręczniki i zeszyty, ale i różnego rodzaju pomoce naukowe. Biurko jest meblem o bardzo dużym znaczeniu, nie zda się jednak na wiele, jeśli nie będzie występować w połączeniu z krzesłem biurowym.

Kącik dla ucznia

Te nie może być rozwiązaniem niskiej jakości, absolutnym minimum są dziś więc nie tylko regulowana wysokość, ale i głębokość siedziska oraz podłokietniki. Błędy popełnione przez nas w tym zakresie mogą zaowocować wadami postawy u dziecka, a więc czymś, czego wolelibyśmy uniknąć. Mówiąc o tych rozwiązaniach, które pomogą dziecku w nauce, nie można zapomnieć o oświetleniu. Tu naczelną zasadą wydaje się ta, która mówi o konieczności umieszczenia biurka przy oknie. Nie można jednak zapominać również o umieszczonej na biurku lampce wyposażonej w żarówkę LED.

Kącik zabaw i snu w pokoju dla dziecka

Nauka jest ważnym zadaniem ucznia, nie powinna mu jednak zajmować całego dnia. Nie dziwi więc to, że w pokoju każdego ucznia, bez względu na jego wiek, powinien znaleźć się kącik zabaw i snu. Tu ciekawym rozwiązaniem jest kanapa. Nie zajmuje dużo miejsca, a w ciągu dnia może być złożona, co sprawia, że korzystanie z niej jest wyjątkowo wygodne.

Zobacz

Praktyczne meble dla nastolatka

Potrzeby i świat nastolatka są wielkie, a pokoje dziecięce rzadko bywają bardzo obszerne...

Strefa snu i kreatywności w pokoju dziecięcym

Dziecko powinno czuć się we własnym pokoju jak w królestwie, gdzie spotykają je same dobre...

Jak tanio zmienić pokój dziecięcy w pokój...

Nasze dzieci rosną bardzo szybko. Często zanim skończymy urządzać i dekorować dziecięcy...