Polecamy

Pokój dla ucznia w stylu marynistycznym

Strefa snu i kreatywności w pokoju dziecięcym

Meble biurowe

Nadszedł czas na inspirujące pomysły na projekty biurowe Post Covid


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

(WAŻNA INFORMACJA: Zalecenia zawarte w tym artykule na temat tego, jak pomóc chronić pracowników NIE pochodzą od ekspertów w dziedzinie zdrowia, i nie zostały medycznie przetestowane ani udowodnione jako skuteczne lekarstwo lub profilaktyka dla COVID-19 lub jakichkolwiek innych chorób).

Pandemia Covid 2020 drastycznie zmieniła sposób, w jaki pracujemy i żyjemy. Jeśli kiedykolwiek był czas, aby przyjrzeć się pomysłom na projekt biura po pandemii Covid, to właśnie teraz.

Teraz wiemy, jak wiele pracy można osiągnąć zdalnie. Pracownicy mogą z łatwością rozkwitać w swoich domowych biurach, a liczne badania pokazują, że większość pracowników biurowych czuje się dobrze, nie przychodząc do biura korporacji.

Czy więc miejsce pracy jest skończone?

Raczej nie.

Weź przykład z wielkich korporacji. We wrześniu 2020 roku Amazon Music podpisał umowę najmu na 40 000 stóp kwadratowych powierzchni na Brooklynie. To oprócz umów najmu w Seattle i innych firm technologicznych podpisujących umowy najmu w innych miastach. Muszą oczekiwać, że pracownicy znów pojawią się w prawdziwym życiu.

Firmy mają szansę zerwać z tym samym starym podejściem, wykorzystującym typowe biurka i krzesła, lub po prostu ustawiającym stanowiska pracy bez większego zastanowienia się nad otoczeniem.

Biuro korporacyjne nie może być tylko funkcjonowaniem i realizacją zadań, ponieważ wiele funkcji można wykonywać w biurach domowych.

"To nie jest czas na projektowanie miejsca pracy przyszłości, które przypomina przeszłość, tylko jest bardziej rozproszone" - pisze David Schwarz w serwisie Workdesign.com. "[Twórz] interaktywne, wielozmysłowe doświadczenia, które stawiają współpracę i kulturę w centrum".

Pozytywne otoczenie biurowe połączy ludzi, aby dzielić się doświadczeniami.

Tworzenie nowego doświadczenia biurowego

Jak wyobrażasz sobie nowe pomysły na projekt biura post covid? To coś więcej niż tylko ciała zajmujące biurka i ergonomiczne krzesła.

Pomyśl o kolorach i umeblowaniu, które odzwierciedlają Twoją markę i sprzyjają atmosferze kreatywności i rozwiązywania problemów.


Zdjęcie: HON Concinnity Desk

Galeria Inspiracji Biurowych 2010 Office Furniture ukazuje aranżacje łączące wystrój domu ze środowiskiem pracy; minimalistyczny i abstrakcyjny design; industrialny i otwarty wystrój biura. Biura wspierają cele firmy, ale trendem jest zbliżanie ludzi do siebie i jest tak naprawdę przedłużeniem ergonomii - upewnienie się, że środowisko jest wyposażone tak, aby pomóc ludziom w jak najlepszym wykonywaniu ich pracy.


Zdjęcie: Rouillard Lead X Chair

Ale jest jeszcze jeden klucz do efektywnie zaprojektowanego biura: elastyczność.

Dlaczego jest to tak ważne?

Jest to jedna z cech, która utrzymuje największe talenty w zaangażowaniu, dzięki czemu czują się one częścią kultury firmy i chcą w niej pozostać.

Spójrz wstecz na badanie Gensler 2016 Workplace Survey, które łączy innowacyjność z projektowaniem biur:

"Najbardziej innowacyjne firmy zapewniają swoim organizacjom różnorodność dobrze zaprojektowanych przestrzeni, w których można współpracować i skupiać się, a także dają pracownikom możliwość pracy w czasie i miejscu, które najlepiej odpowiada ich potrzebom zawodowym".

Projektowanie społeczności

Jakiego rodzaju przestrzenie są potrzebne w dzisiejszym biurze? Są one kluczowe podczas planowania i zbierania pomysłów na projekt biura post covid:

  • Indywidualne przestrzenie do skupienia się
  • Sale konferencyjne do burzy mózgów
  • Przestrzenie socjalne do interakcji z współpracownikami przy kawie i lunchu

Czy biuro musi być wszystkim dla wszystkich pracowników?

Oceń swoje oczekiwania wobec pracowników. Czy marudzisz, jeśli nie przychodzą do biura? Możesz zdecydować, czy chcesz pociągnąć ich do odpowiedzialności, czy też zaufać im, że zrobią wszystko, co w ich mocy i dostarczą wszystko, aby firmowe benchmarki zostały spełnione lub przekroczone.

Największe talenty nie pozostają w jednym miejscu.

Badanie Gensler przeprowadzone pięć lat temu wykazało, że "innowatorzy spędzają w biurze tylko 74% tygodnia pracy".

Dwa razy częściej niż nieinnowatorzy korzystali z "kawiarni, kawiarni i przestrzeni na świeżym powietrzu".

Nie projektuj miejsca pracy tak, aby zatrzymać ludzi w jednym miejscu, ale staraj się łączyć ich we wspierające relacje. Jest to bardzo ważne i stanowi sedno pomysłów na projekt biura post covid.

Zgodność z naturą w mieście

Los Angeles jest rozległym ośrodkiem miejskim, a mimo to posiada niesamowite elementy naturalne - plaże i chłodne bryzy od South Bay i Playa Vista, na północ do Malibu. Do tego dochodzi wszechobecna Mount Wilson, widoczna przez cały rok z centrum Los Angeles, San Gabriel Valley i innych miast na południu.

Wprowadź promienie słoneczne, które skąpane są w tym regionie i zazieleniaj biuro, aby podnieść morale.

Przykładem wyjątkowego biura jest Second Home, firma typu co-working z siedzibą w Londynie i dwuakrowym kampusem w Hollywood. Na stronie internetowej można znaleźć odważne stwierdzenie - są "najzdrowszą przestrzenią do pracy w Los Angeles".

W miejscu, które wcześniej było parkingiem, jest mnóstwo zieleni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Do biur pompowane jest świeże powietrze. Wykorzystują komfortowy klimat, tworząc miejsca pracy, które są "w 60% na zewnątrz, w 40% wewnątrz i w 100% czyste".

Second Home maksymalizuje wykorzystanie światła słonecznego dzięki studniom świetlnym, które zostały wycięte w dwupiętrowym budynku głównym, aby doprowadzić światło dzienne do dolnego piętra. Aby zapewnić cyrkulację świeżego powietrza, stworzono otwory wentylacyjne.

Główny projektant przestrzeni biurowej, Diego Cano-Lasso, powiedział Los Angeles Times, że "To, w jaki sposób architektura łączy się ze środowiskiem, jest kluczowe dla naszego dobrego samopoczucia."

Second Home to doświadczenie biurowe, które nie jest łatwe do skopiowania, lub nie może być skopiowane, w domowym biurze.

A co, jeśli znajdujesz się w biurowcu w mieście takim jak Irvine, w pobliżu lotniska John Wayne Airport, i nie ma możliwości stworzenia bujnego ogrodu na zewnątrz, a żadne z okien nie jest zaprojektowane tak, aby się otwierać?

Zaplanuj zielone biuro z dużą ilością roślin, naturalnego światła i organicznych tkanin. Jest to wyróżnione na stronie 2010 Office Furniture's Office Inspirations.


Zdjęcie: OFS Grow Up & Roo Planter

Zaprojektuj przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną do szkoleń lub innych zastosowań.

Wydział szeryfa w Contra Costa County posiada salę konferencyjną, która mieści do 175 osób. Jeśli ta przestrzeń się zapełni, wtedy "tylną ścianę można całkowicie otworzyć na zacienione patio przez szklane drzwi garażowe, aby pomieścić kolejne 100 osób", jak opisano w Metropolis Magazine na temat zewnętrznych przestrzeni roboczych Post-Covid.To tworzy elastyczne, wielofunkcyjne miejsca pracy.


Zdjęcie: Nevins Bio Canvas Divider

Wyobraźnia i zasoby

Covid stworzył wyzwania, które zmusiły firmy do ponownego wyobrażenia sobie sposobu wykonywania pracy. Teraz nadeszła przyszłość i jest to najlepszy czas, aby ponownie wyobrazić sobie swoją przestrzeń biurową. Dzięki ekspertyzie 2010 Office Furniture w zakresie planowania przestrzeni i szerokiej gamie produktów mebli biurowych, łatwiej niż kiedykolwiek jest stworzyć miejsce pracy, które odzwierciedla czasy, jak również Twoją markę.

Możemy Ci pomóc z pomysłami na projekt biura po Covid

Nasz zespół w 2010 Office Furniture pracował z niektórymi z najbardziej rozpoznawalnych marek w Los Angeles i Orange County, a także z wiodącymi organizacjami non-profit i małymi firmami, które się rozwijają. Dzięki temu zdobyliśmy ponad 50 lat łącznego doświadczenia i wiedzy na temat mebli, które budują marki i pomóc utrzymać pracowników zaangażowanych w ich pracy.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać konsultację na temat Twojego kolejnego projektu. Możemy Ci pomóc z odpowiednimi pomysłami na wystrój biura post covid.

Read Also: Work From Home Office Furniture
Zdjęcie główne: OFS Rowen i Wyre LoungeResources
& Special Thanks to Respective Product Manufacturers: HON, Nevins, OFS & Rouillard

(WAŻNA UWAGA: Zalecenia zawarte w tym artykule, jak pomóc chronić pracowników NIE pochodzą od ekspertów w dziedzinie zdrowia i nie zostały przetestowane medycznie, ani udowodnione jako skuteczne lekarstwo lub profilaktyka dla COVID-19 lub jakichkolwiek innych chorób).


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Najlepsze praktyki w zakresie aranżacji biura

Utworzenie biura lub przeprojektowanie istniejącego układu biura, który zwiększa efektywność...

Korzyści wynikające z zastosowania kabin z...

Boksy z ławkami łączą w sobie chęć ścisłej współpracy między pracownikami, oferując...

Wykorzystaj stanowiska pracy z ławkami, aby...

Firmy każdej wielkości w Los Angeles mogą zmaksymalizować przestrzeń i stworzyć przyjazne...