Polecamy

Inspiracje Montessori w pokoju dziecięcym. Dla każdego! Cz. 2

Korzyści wynikające z zastosowania kabin z ławkami

Meble biurowe

Lady recepcyjne – aranżacja nowoczesnej recepcji w firmie


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Recepcja jest twarzą firmy. Dlatego meble, a zwłaszcza lada recepcyjna powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także korespondować z wizerunkiem firmy.

Pierwsze wrażenie

Recepcje większości nowoczesnych firm, niezależnie od ich wielkości i rodzaju działalności, rozpoczynają się od strefy recepcyjnej. W zasadzie nie ma jasno sprecyzowanych wymagań (poza ergonomicznymi) co do kształtu i wyglądu recepcji. Jest jednak kilka ważnych szczegółów, które decydują nie tylko o tym jak postrzegana jest dana firma ale też o komforcie pracy jej pracowników.

Twarz firmy to przede wszystkim recepcja. Dlatego meble oprócz swoich pierwotnych funkcji pełnią też rolę reprezentacyjną. Zdaniem psychologów pierwsze wrażenie o firmie może zakorzenić się w podświadomości klienta i wpłynąć na przebieg dalszej współpracy. Dlatego zadaniem recepcji jest nie tylko przekazanie maksimum informacji o pracy firmy, ale także sformułowanie jej wyobrażenia, nadanie tonu dalszym relacjom z klientami lub potencjalnymi pracownikami.

Każda firma projektuje recepcję w oparciu o powierzchnię lokalu przeznaczoną na ten obszar oraz uwzględniając funkcje, które będzie pełnić pracownik. Lady recepcyjne najczęściej wykonywane są według indywidualnego projektu, dlatego najbardziej racjonalna jest współpraca z firmami sprzedającymi wyspecjalizowane meble tego typu.

Wymagania

Na funkcjonalny projekt recepcji wystarczy kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Logiczne jest podzielenie całego przeznaczonego obszaru na dwie części - poczekalnię i samą recepcję. W skład zestawu mebli dla klientów wchodzą sofy, fotele lub krzesła z wysokimi oparciami, stoliki kawowe, różnego rodzaju stojaki na pamiątki i materiały promocyjne. Ważne jest, aby nie przeciążać recepcji meblami. Zwykle wystarczy stylowa i wygodna recepcja, sofa i kilka foteli. Najczęściej lada jest umieszczona z przodu w kierunku przybywających gości. Jednak w małych pomieszczeniach można go również umieścić wzdłuż ściany bocznej.

Głównym wymaganiem w przypadku mebli do recepcji i jest funkcjonalność i wygoda nie tylko dla samych recepcjonistek i pracowników firmy, ale także dla gości. Ponadto należy mieć na uwadze, że projekt wykonania recepcji musi w pełni odpowiadać stylistyce siedziby głównej firmy. Jeśli wybierzemy odpowiedniego sprzedawcę mebli, to w ofercie lady recepcyjne są częścią wielu kolekcji mebli dla pracowników i kadry zarządzającej.

Złożone, zaprojektowane na zamówienie lady recepcyjne są zwykle składane z oddzielnych modułów, które mogą być zarówno proste, jak i zakrzywione (zakrzywione i wklęsłe), co pozwala na zbudowanie optymalnej konfiguracji i rozmiaru modelu spełniającego wymagania każdego konkretnego biura. Zwykle zagięcie jest wielokrotnością 30 lub 45 stopni. Cechą charakterystyczną lad recepcyjnych jest ich dwupoziomowa konstrukcja, która ma na celu stworzenie warunków do komunikacji pomiędzy siedzącymi na swoich miejscach pracownikami biurowymi, które podchodzą do stanowiska gości. Zgodnie ze standardami ergonomii poziom górnego blatu powinien znajdować się na wysokości około 107-113 cm, co odpowiada poziomowi oczu osoby siedzącej. Taka wysokość zapewnia pracownikom dobrą widoczność pomieszczenia i „bezpieczeństwo” psychiczne miejsca pracy. Szereg modeli umożliwia regulację wysokości obu blatów, co sprawia, że praca personelu jest jeszcze bardziej komfortowa.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Najlepsze praktyki w zakresie aranżacji biura

Utworzenie biura lub przeprojektowanie istniejącego układu biura, który zwiększa efektywność...

Korzyści wynikające z zastosowania kabin z...

Boksy z ławkami łączą w sobie chęć ścisłej współpracy między pracownikami, oferując...

Wykorzystaj stanowiska pracy z ławkami, aby...

Firmy każdej wielkości w Los Angeles mogą zmaksymalizować przestrzeń i stworzyć przyjazne...