Polecamy

Projektowanie małej recepcji

Jak wybrać fotel biurowy?

Meble biurowe

Kompleksowy przewodnik po krzesłach biurowych

Jaka jest różnica między krzesłem do komputera a krzesłem konferencyjnym? Czym na świecie jest krzesło do klęczenia? Od prostych krzeseł składanych po skomplikowane krzesła ergonomiczne - oferujemy szeroką gamę opcji siedzisk, aby zaspokoić potrzeby każdego klienta. Zapoznaj się z tym kompleksowym przewodnikiem po krzesłach we wszystkich kształtach i rozmiarach, aby znaleźć odpowiednie dla siebie!

Krzesła biurowe

Krzesła 24-godzinne: Krzesła do pracy przy dużych obciążeniach, które według specyfikacji producenta mogą być używane podczas wielu zmian w ciągu dnia. Osiąga się to zazwyczaj dzięki bardzo wytrzymałym ramom, grubo wyściełanym poduszkom siedziska i oparcia oraz ergonomicznym regulacjom.

Krzesła duże i wysokie: Krzesła do dużych obciążeń, które spełniają specyfikacje producenta dotyczące wspierania osób ważących 300 funtów lub więcej. Chociaż większość dużych i wysokich krzeseł to krzesła komputerowe, mogą to być również krzesła dla gości lub inne rodzaje siedzeń.

Krzesła komputerowe: Krzesła, które mają pięcioramienną podstawę, zwykle z kółkami. Krzesła te mogą mieć stałe ramiona, regulowane ramiona lub nie mieć ramion i są przeznaczone do użytku przy biurkach biurowych. Są to krzesła ogólnego zastosowania i noszą również nazwę "krzesła biurowe" lub "krzesła do zadań".

Krzesła konferencyjne: Krzesła przeznaczone do ustawienia wokół stołu konferencyjnego. Krzesła konferencyjne zazwyczaj mają stałe ramiona i minimalne możliwości regulacji, tak aby użytkownicy nie byli rozpraszani przez swoje krzesła podczas konferencji.

Krzesła i taborety kreślarskie: Krzesła i stołki kreślarskie są zaprojektowane z wyższym zakresem siedziska, aby dosięgnąć powierzchni roboczych o wysokości lady i baru. Zazwyczaj posiadają one pierścień na stopy wokół cylindra, który zapewnia użytkownikowi miejsce do oparcia stóp podczas siedzenia.

Krzesła ergonomiczne: Ergonomiczne krzesła do biurka z wieloma regulacjami, które mogą obejmować dowolną kombinację następujących elementów:

- Odchylenie kolan

- Regulowana głębokość siedziska

- Regulowana wysokość siedziska

- Regulacja kąta nachylenia siedziska

- Regulacja napięcia siedziska

- Regulowana wysokość oparcia

- Regulacja kąta nachylenia oparcia

- Regulowane podparcie lędźwi

- Regulowany zagłówek

- Odchylane ramiona

- Regulowana wysokość podłokietników

- Regulowana szerokość ramienia

- Regulowana głębokość ramienia

- Regulacja obrotu ramienia

- Regulowana głębokość poduszki ramienia

- Regulowany kąt obrotu poduszki ramienia

- Regulowana wysokość pierścienia stopy

- Regulowany naciąg pochylenia

- Regulowane pochylenie synchro

- Blokada pochylenia

Krzesła wykonawcze: Krzesła, które zazwyczaj posiadają wyższe oparcie i dodatkową amortyzację w porównaniu do prostszych i bardziej praktycznych krzeseł. Krzesła wykonawcze mogą obejmować wyższy stopień stylu, w tym tuftowanie lub akcenty drewniane.

Krzesła do klęczenia: Krzesła, które ustawiają uda użytkownika pod kątem 60-70 stopni, a nie jak w przypadku standardowych krzeseł biurowych pod kątem 90 stopni. Krzesła Kneel są zaprojektowane tak, aby zmniejszyć obciążenie dolnej części pleców poprzez rozdzielenie ciężaru pomiędzy siedzisko i poduszki kolanowe.

Krzesła Petite: Krzesła skonstruowane dla mniejszych, niższych użytkowników. Zakres wysokości tych krzeseł jest niższy niż w przypadku przeciętnego krzesła komputerowego, co pozwala użytkownikom trzymać stopy płasko na podłożu. Wymiary siedziska i oparcia są również mniejsze.

Siedziska do poczekalni

Siedziska belkowe: Jedno lub kilka krzeseł, które są przymocowane do poziomego metalowego pręta pod siedziskiem. Krzesła te mogą być również określane zbiorczo jako "tandem seating".

Loveseats: Małe sofy lub kanapy, które zazwyczaj mieszczą tylko dwie osoby naraz.

Otomany: Niskie siedziska lub podnóżki bez oparcia i ramion. Otomany do przechowywania mają zdejmowaną górę, która odsłania schowek w środku.

Krzesła do recepcji: Krzesła jednoosobowe, które są zazwyczaj stacjonarne. Nazywane również krzesłami dla gości lub krzesłami bocznymi, te opcje siedzenia mogą mieć podstawę na czterech nogach, saniach lub wspornikach.

Sofy: Długie, tapicerowane siedzenia przeznaczone dla dwóch lub więcej osób siedzących jednocześnie. Sofy są również znane jako kanapy.

Krzesła z podłokietnikami z tabletem: Różne rodzaje krzeseł, które mają powierzchnię do pisania przymocowaną do jednego lub obu ramion. Tablet może być nieruchomy lub może mieć funkcję obrotową.

Inne rodzaje krzeseł

Krzesła bez podłokietników: Każdy rodzaj krzesła, które ma oparcie, ale nie ma ramion.

Ławki: Ławki z ciągłym siedziskiem, które ma niskoprofilowe ramiona lub nie ma ramion.

Krzesła składane: Krzesła zaprojektowane tak, aby można je było złożyć na płasko. Krzesła te są zwykle używane podczas imprez, które wymagają tymczasowych, przenośnych miejsc siedzących.

Krzesła sztaplowane: Krzesła sztaplowane zaprojektowane do układania jedno na drugim w celu zaoszczędzenia miejsca.

Zobacz

Jak wybrać fotel biurowy?

Podczas pracy w biurze większość z nas zwykle spędza większość czasu siedząc na krześle...

Meble biurowe na zamówienie czy nowoczesne...

Jeśli chodzi o zakup mebli do biura, zawsze masz dwie możliwości: meble gotowe lub meble na...

Lady recepcyjne – aranżacja nowoczesnej...

Recepcja jest twarzą firmy. Dlatego meble, a zwłaszcza lada recepcyjna powinny być nie tylko...