Polecamy

Wykorzystaj stanowiska pracy z ławkami, aby stworzyć spójną...

Projektowanie małej recepcji

Blog

Jakie meble wybrać do wnętrza salonu fryzjerskiego?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Salony fryzjerskie cieszą się dużą popularnością. Profesjonalni fryzjerzy są dostępni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wybierając salon, do którego chcemy się udać, warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze, jakość personelu, wystrój, atmosfera i wyposażenie. Wpływa to na jakość i wartość oferowanych usług.

Odpowiednio wyposażone salony są niezbędne, aby odnieść sukces w prowadzeniu biznesu fryzjerskiego i zyskać dużą popularność wśród klientów. Najlepszy sprzęt fryzjerski, lustra i meble nie tylko ułatwią i usprawnią pracę, ale także sprawią, że będzie ona przyjemniejsza i bardziej efektywna. Jak powinno wyglądać wyposażenie salonu fryzjerskiego? Jakie akcesoria i urządzenia są niezbędne do pracy w salonie fryzjerskim?

Urządzanie salonu fryzjerskiego nie jest łatwe. Trzeba wziąć pod uwagę wiele akcesoriów, mebli i innych urządzeń. Nie jest łatwo wybrać odpowiednie przedmioty, a na rynku jest wiele opcji. Ważne jest, aby zrozumieć, czego potrzebujesz, co powinieneś kupić i na co powinieneś zwrócić uwagę, aby nie zgubić się wśród wielu ofert na rynku.

Meble - sprzęt, który jest niezbędny

Wszyscy możemy sobie wyobrazić salon bez mebli. Jakie są obowiązkowe elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego?

Niezbędnym wyposażeniem są fotele fryzjerskie. Muszą być wygodne zarówno dla klientów jak i fryzjerów. Fotel musi być obrotowy. Dobrze jest mieć regulowane podłokietniki i oparcie. Najlepiej sprawdzają się fotele z ekoskóry, ponieważ są łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Konsolety fryzjerskie to lustra, do których przymocowana jest szafka. Dzięki nim klient może z daleka obserwować poczynania fryzjera. Mogą być użyteczne, ale także dekoracyjne. Można je pięknie ozdobić, aby przyciągały uwagę do wnętrza i dodawały urody. Fryzjer może mieć w swoim salonie wszystkie niezbędne akcesoria i sprzęty, dzięki dodatkowym szafkom, półkom i schowkom.

Myjnie fryzjerskie to kolejny mebel, który jest niezbędny do funkcjonowania barber shopów. Jest to miejsce, w którym jak wszyscy wiemy, barber myje głowy swoim klientom. Stanowisko to składa się z wygodnego, stabilnego fotela z oparciem. Znajduje się na nim również umywalka. Istnieją myjki, które posiadają funkcję masażu. Taką myjkę mogą zakupić salony, które chcą wydać więcej pieniędzy, aby poprawić komfort swoich klientów.

Na co należy zwrócić uwagę? Szafki te, mimo swojego wyglądu, są bardzo ważne. Stanowią integralną część wyposażenia i służą przede wszystkim do przechowywania akcesoriów, narzędzi i kosmetyków.

Przydatnym meblem jest również obrotowy stołek fryzjerski. Jest on często wymagany w pracy fryzjera. Powinien mieć regulowaną wysokość i być pozbawiony oparcia.

Sprawdź również: Jak zaprojektować odpowiednio salon fryzjerski?

salon fryzjerski

Niezbędne akcesoria dla fryzjerstwa

Kolejnym krokiem jest skompletowanie narzędzi i akcesoriów. Fryzjerstwo to zawód, który opiera się na używaniu nożyczek, suszarki do włosów, lokówki i maszynki do strzyżenia. Każdy salon potrzebuje sprzętu fryzjerskiego. Bez nich praca fryzjera jest utrudniona lub niemożliwa.

Lepiej jest mieć ich kilka, by móc je wykorzystać w różnych sytuacjach.

Bardzo pomocne i przydatne są również klipsy do włosów. Używa się ich głównie do farbowania włosów i ich podcinania.

Peleryna i fartuch są niezbędne dla każdego fryzjera. Jest to niezbędne w profesjonalnym fryzjerstwie. W salonie fryzjerskim nie może zabraknąć również pędzli i masek do malowania. Muszą być one wysokiej jakości. Są one bardzo przydatne w codziennej pracy.

Niezbędne akcesoria

Przedmioty te są niezbędne do funkcjonowania salonu fryzjerskiego. Warto wspomnieć o innych akcesoriach, takich jak spinki i wałki do włosów, papiloty, klipsy do włosów, folie, kosmetyki do włosów. Są one niezbędne w codziennej pracy i mają szeroki wybór.

Ważne jest również zadbanie o przestrzeń, w której klienci mogą oczekiwać na zabiegi. Przydadzą się do tego wygodne fotele, sofy i krzesła. Można również dodać uroku i przytulności swojemu domowi poprzez zastosowanie elementów dekoracyjnych, takich jak kwiaty czy obrazy. Dzięki temu całość będzie wyglądała profesjonalnie.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Jak dodać trochę prywatności za pomocą mebli...

Trendy w projektowaniu mebli biurowych nadal sprzyjają otwartej koncepcji biurowej, gdzie prywatne...

Akcesoria do pomieszczeń recepcyjnych

Twoja recepcja to pierwsze wrażenie, jakie ktoś odnosi wchodząc do Twojego biura i nadaje ton...

Projektowanie małej recepcji

Czy szukasz do projektowania obszaru recepcji, ale mają ograniczoną przestrzeń? Tylko dlatego...