Polecamy

Ergonomia krzesła biurowego

Twój przewodnik po najlepszych meblach szkoleniowych dla biura

Meble dziecięce

Jak urządzić pokój dziecka? Pomysły na pokoje dla dziewczynek i chłopców


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jeśli urządzamy pokój dla dziecka warto stworzyć mu magiczne miejsce, gdzie najmłodsi poczują się jak w parku rozrywki czy w swojej zaczarowanej krainie. Ich radość będzie się nam udzielać. Pokój dziecka rządzi się zupełnie innymi prawami niż wnętrza dla dorosłych. Ma rozwijać wyobraźnię, wspomagać kreatywność, wskazywać motywację do działania.

Powinno się to wnętrze kojarzyć z bezpieczeństwem, przygodą, doskonałą zabawą. Mamy kilka zasad, które pozwolą na oryginalne urządzenie pokoju dziecka bez niepotrzebnych wpadek.

Nie można się kierować wyłącznie swoim gustem i przyzwyczajeniami, ponieważ to nie swoje marzenia będziemy spełniać. Częstym błędem jest także przygotowywanie pokoju pod linijkę, tak że nic nie będzie można tam ruszać. To błąd, ponieważ dziecko chętnie przygotowuje swoje różnorakie konstrukcje i to właśnie trzeba mu umożliwić. Dlatego nie może zbyć wiele elementów ustawionych w takim pokoju na stałe, ponieważ przez to jego estetyka na pewno nie będzie udana i dziecko nie będzie się dobrze czuło. W sieci znajdziemy specjalne kreatory, dzięki którym łatwiej nam będzie taki pokój zaplanować.

Wystrój pokoju dziecięcego

Zawsze jednak warto stworzyć takie warunki, w których będzie wiele różnych schowków, drabinek, skosów, w takim pomieszczeniu dziecko będzie się dobrze czuło. Większość dzieci boi się ciemności, dlatego będzie trzeba im zorganizować takie wnętrze, w którym będzie odpowiednie oświetlenie. Małe lampki ze zmianami natężenia światła będzie można również przygotować, by świeciły się całą noc.

Pokój dziecięcy a bezpieczeństwo

Oczywiście dziecko kilkuletni jest bardzo ciekawe. Trzeba więc zadbać o to, by było odpowiednio bezpieczne. Dlatego warto kupić zaślepki do gniazdek, kuchenne szuflady i apteczki trzeba będzie odpowiednio zabezpieczyć. Do pokoju trzeba wybrać meble, które mają zaokrąglone kanty, ewentualnie rogi będzie trzeba jakoś zabezpieczyć. Warto również zorganizować pokój w miarę możliwości tak, by utrzymywanie czystości było tam bez problemowe. Warto przygotować oczyszczacze powietrza, by ewentualnie poradzić sobie z tym, by dziecko nie miało alergii.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Niezbędne meble szkolne na powrót do klasy

Ponieważ jesienny rok szkolny 2021 zbliża się szybkimi krokami, mamy dla szkół biurka i...

Utrzymanie dobrej formy podczas zdalnego nauczania

W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. W miarę jak pandemia COVID-19 rozszerza się, wiele...

Wykorzystanie elastycznych miejsc siedzących w...

Wraz z rozwojem świata zmienia się również sposób, w jaki kształcimy dzieci. Standard...