Polecamy

Czas zainwestować w przenośną umywalkę do mycia rąk

Jak urządzić mały pokój młodzieżowy?

Meble dziecięce

JAK OZDOBIĆ MEBLE W POKOJU DZIECKA?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wielki wpływ na rozwój dziecka ma otoczenie, miejsce w którym na co dzień będzie przebywać. Dom, przedszkole, szkoła – to wszystko ma duże znaczenie. Rodzice mają oczywiście największy wpływ na to otoczenie, w którym dziecko będzie się rozwijać. W okresie niemowlęcym to właśnie przyjazny dom głównie daje poczucie bezpieczeństwa, pozwala zrozumieć działanie otaczającej rzeczywistości.

Powtarzające się czynności, takie same meble, znajome kryjówki mogą sprawić, że z rodzicami więź będzie po prostu lepsza. Dla przedszkolaka najbliższa przestrzeń, własny pokój to taki czynnik, który staje się dla niego istotnym źródłem inspiracji, pozwala odkrywać nowe zabawy, wpływa na rozwój.

W przypadku nastolatka trzeba powiedzieć, że własny pokój to już jego przestrzeń prywatna do której dostęp ma tylko wąskie grono osób. To właśnie pokój nastolatka pozwala mu wyrażać siebie, pozwala pokazać charakter, osobowość. Wielokrotnie to miejsce, w którym można poczuć jego bunt wobec panujących zasad, wobec świata. Warto, by było tak, że pokój rośnie razem z dzieckiem, zawsze trzeba odpowiadać na jego potrzeby związane z rozwojem czy nauką oraz życiem towarzyskim i zabawą.

Oto kilka cennych wskazówek.

Dekoracje w pokoju niemowlaka?

Pokój noworodka i niemowlaka musi być przede wszystkim spokojny i cichy. Zbyt wiele mebli, różnorakich przedmiotów, ubrań, kolorów tak naprawdę stanie się niebezpieczny, nieprzyjemny, odstraszać będzie wizualnie.

Kreatywne ozdoby na meble

Tylko kilka mebli niezbędnych, łóżeczko, stolik, przewijak, komoda do przechowywania i to wystarczy w takim pokoiku. Pierwsze wyposażenie musi być proste, nie może się zbyt mocno rzucać w oczy. Barwy delikatne, może być łączenie czarnego z białym, ponieważ te kolory na początek dziecko jest w stanie odróżniać.

Jak ozdobić pokój przedszkolaka?

Dla dziecka, które ma już kilka lat największą zabawą jest odkrywanie otaczającego świata. Bieganie, podskakiwanie, zabawy symulacyjne to codzienność. Codziennie ćwiczy pamięć, mięśnie, logiczne myślenie i orientację, wykonuje wiele różnych zabaw. To wszystko dzieje się w pokoju dziecka, dlatego jego odpowiednie przygotowanie jest tak bardzo ważne. Dziecko w tym wieku ma coraz większy wpływ na rzeczywistość, samo potrafi wyrażać zdanie i na pewno trzeba to wziąć pod uwagę.

Pojawia się także fascynacja bajkami, kolorowymi postaciami, dlatego wydaje się, że w takim wnętrzu pokoju przedszkolaka na pewno będzie warto nawiązać estetycznie do tego co właśnie budzi zainteresowanie dziecka. Jeśli ma ono jakieś swoje fascynacje na pewno warto wziąć to pod uwagę i skorzystać z tego, by lepiej wyposażyć pokój dla dziecka.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Niezbędne meble szkolne na powrót do klasy

Ponieważ jesienny rok szkolny 2021 zbliża się szybkimi krokami, mamy dla szkół biurka i...

Utrzymanie dobrej formy podczas zdalnego nauczania

W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. W miarę jak pandemia COVID-19 rozszerza się, wiele...

Wykorzystanie elastycznych miejsc siedzących w...

Wraz z rozwojem świata zmienia się również sposób, w jaki kształcimy dzieci. Standard...