Polecamy

Akcesoria do pomieszczeń recepcyjnych

Bezpieczna recepcja – jak ją wyposażyć i o czym pamiętać

Meble biurowe

Jak miękkie siedzenia i stoły do planowania poprawiają koncentrację uwagi uczniów?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Przy tym wszystkim, co robi dziś nauczyciel, bardzo niewiele z tego zależy od jego własnego uznania. Większość z nich jest ustalana przez komisję, przez ustawodawcę itp. Rozplanowanie sali lekcyjnej jest jednak jednym z obszarów, nad którym nauczyciel często zachowuje pełną kontrolę.

Nauczyciel powinien być w stanie uzasadnić układ klasy w oparciu o pewne cele edukacyjne, według psychologa środowiskowego Roberta Sommera, nie ma idealnej klasy dla wszystkich ćwiczeń edukacyjnych.

MIĘKKIE SIEDZENIA ZAPEWNIAJĄ UWAGĘ

Im więcej elementów, kątów i twardych krawędzi wprowadzamy do powierzchni siedziska, tym więcej czynników rozpraszających uwagę. Miękka powierzchnia siedząca, taka jak miękkie fotele bujane Smith System, pomaga zabezpieczyć uwagę uczniów. Nie ma żadnych ruchomych części, którymi mogliby manipulować, a które mogłyby rozproszyć ich uwagę. Nie ma też metalowych punktów zaczepienia, które mogłyby zahaczyć o palec lub ubranie. Te miękkie, proste, ale wygodne powierzchnie siedzące zachęcają do szybkiej współpracy i nawiązywania kontaktów.

Zaprojektowane z myślą o otwartości, zachęcają uczniów do zajęcia miejsca obok kolegi z klasy, opracowania pomysłu, a następnie każdy z nich przechodzi do następnej czynności. Wykazano również, że uczniowie siedzący w miejscach, w których mogą być zwróceni twarzą do siebie, takich jak półkola, w takich konfiguracjach zachęcają do zadawania pytań.

siedzenie

STOŁY DO PLANOWANIA POPRAWIAJĄ KONCENTRACJĘ

W środowisku edukacyjnym chcemy, aby uczniowie byli skoncentrowani na stojącym przed nimi wyzwaniu intelektualnym. Jednym z doskonałych sposobów, aby to osiągnąć są stoły do planowania. Dla tych, którzy nie są świadomi, stół do planowania to po prostu stół z tablicą wbudowaną w blat. Pozwala to wielu interesariuszom lub uczniom na indywidualne zaangażowanie się przed połączeniem swoich pomysłów w dyskusję grupową.

Ta przejściowa płynność od indywidualnego wkładu do współpracy grupowej jest wyjątkowa, gdy odbywa się bez wysiłku. Stół do planowania może to umożliwić, ponieważ pomaga każdemu uczestnikowi pozostać blisko własnej symbolicznej reprezentacji tematu, będąc jednocześnie przygotowanym do przedstawienia swoich pomysłów grupie. Można je również wykorzystać jako praktyczną oszczędność czasu, rysując nazwiska uczniów na obszarach, gdzie znajduje się każde przypisane miejsce siedzące.

Instytucje edukacyjne myślą co najmniej dekadę do przodu dla każdej decyzji na stole. Skontaktuj się z nami, aby znaleźć meble, które będą kształtować sposób, w jaki Twoi uczniowie uczą się, angażują i rozwijają. Krzesła bujane Smith Studio objęte są 12-letnią gwarancją, dzięki czemu idealnie nadają się do nauki w grupie.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Najlepsze praktyki w zakresie aranżacji biura

Utworzenie biura lub przeprojektowanie istniejącego układu biura, który zwiększa efektywność...

Korzyści wynikające z zastosowania kabin z...

Boksy z ławkami łączą w sobie chęć ścisłej współpracy między pracownikami, oferując...

Wykorzystaj stanowiska pracy z ławkami, aby...

Firmy każdej wielkości w Los Angeles mogą zmaksymalizować przestrzeń i stworzyć przyjazne...