Polecamy

Wyposażenie pracowników zarówno do pracy w biurze korporacyjnym...

Pokój ucznia w stylu skandynawskim

Blog

Jak dodać trochę prywatności za pomocą mebli biurowych


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Trendy w projektowaniu mebli biurowych nadal sprzyjają otwartej koncepcji biurowej, gdzie prywatne biura, a nawet boksy zostały zastąpione przestrzeniami społeczności do współpracy. W niektórych biurach, biurka nie są nawet przypisane, pozostawiając przydział mebli biurowych aż do trendu hot desking. Ale czego brakuje w tej całej wspólnocie i współpracy? Zgadza się, prywatności. Kiedy pracownicy nie mają swojej własnej przestrzeni, może im brakować możliwości udania się gdzieś w ciche i prywatne miejsce, nawet tym pracownikom, którzy uwielbiają otwarte przestrzenie do współpracy. Na szczęście, z odpowiednimi meblami, możesz zaplanować przestrzeń biurową z prywatnością, która nie zniszczy Twojej społeczności współpracy.

Stwórz przestrzenie wspólne i prywatne 

Jeśli Twoja branża rozwija się dzięki współpracy, wykorzystaj większość przestrzeni na układy z otwartym planem podłogi. Weź pod uwagę, że nawet najbardziej towarzyscy pracownicy prawdopodobnie będą potrzebowali również cichej przestrzeni, tutaj z pomocą przychodzą budki akustyczne. Upewnij się, że jest kilka obszarów przeznaczonych do pracy indywidualnej, z dala od ruchliwej przestrzeni wspólnej. Przewidziano małe, indywidualne biurka z wygodnymi krzesłami, podczas gdy w strefach wspólnych mogą znajdować się ławki lub kanapy z większymi stołami. Upewnij się, że pracownicy wiedzą, że mogą nosić słuchawki w przestrzeniach prywatnych lub w inny sposób odizolować się od hałasu, aby skoncentrować się na pracy. Chociaż nie potrzebujesz jednego takiego miejsca dla każdego pracownika, upewnij się, że jest ich kilka, aby więcej niż jeden pracownik miał do nich dostęp w tym samym czasie.

Wizualne wyróżnienie przestrzeni

Istnieją dwa istotne sposoby, dzięki którym można wizualnie wyróżnić poszczególne przestrzenie. Największy z nich to kolory ścian. Rozważ oznaczenie swoich cichych, prywatnych miejsc pracy bardziej stonowanymi kolorami, takimi jak błękity dla spokojnej atmosfery lub żółcienie dla twórczego ładunku. Alternatywnie, możesz użyć odważnych żółci lub nawet czerwieni w obszarach wspólnych, gdzie chcesz, aby energia i kreatywność płynęły.

Stosuj alternatywne bariery

Odróżnij prywatne obszary pracy za pomocą barier fizycznych i wskazówek wizualnych, takich jak regały z książkami lub rośliny. Mogą one pomóc ograniczyć hałas i stworzyć poczucie prywatności bez tworzenia nowych pomieszczeń. Wykorzystanie roślin do stworzenia tymczasowych lub nawet usuniętych ścian może przynieść korzyści osobom cierpiącym na depresję i zmęczenie, dając im odrobinę natury i świeżej zieleni we wnętrzu.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Jakie meble wybrać do wnętrza salonu...

Salony fryzjerskie cieszą się dużą popularnością. Profesjonalni fryzjerzy są dostępni...

Akcesoria do pomieszczeń recepcyjnych

Twoja recepcja to pierwsze wrażenie, jakie ktoś odnosi wchodząc do Twojego biura i nadaje ton...

Projektowanie małej recepcji

Czy szukasz do projektowania obszaru recepcji, ale mają ograniczoną przestrzeń? Tylko dlatego...