Polecamy

Nowy członek rodziny - jak urządzić pokój dla małego dziecka?

Bezpieczna recepcja – jak ją wyposażyć i o czym pamiętać

Meble dziecięce

Inspiracje Montessori w pokoju dziecięcym. Dla każdego! Cz. 2


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

W pierwszej części wpisu dowiedzieliście się jak powinno się przygotować część wypoczynkową pokoju dziecka i miejsce na przebieralnię. Teraz postaramy się powiedzieć nieco więcej na temat zasad urządzenia kącików do nauki a także odpowiedniego miejsca do zabawy.

Do pracy i nauki

W tym kąciku najważniejszą kwestią będzie stolik oraz krzesełko. Muszą one być dopasowane odpowiednio do wzrostu dziecka. Zgodnie z zasadami jakie opisywaliśmy meble powinny być co do zasady drewniane i lekkie. Potrzebne będą również akcesoria różnego rodzaju, przy stoliku dziecko będzie pisać, rysuje, maluje. Każda z tych pomocy powinna być w zasięgu ręki. Egzamin będą zdawać wszelkie półki, pojemniczki czy pudełeczka. Dobrze by takie akcesoria były przygotowane z materiałów naturalnych jak len, bawełna, liście wodorostów, lin, wiklina. Natura zajmuje w metodzie Marii Montessori bardzo ważne miejsce.

Do zabawy

W pokoju przede wszystkim powinien być dywan, na którym dziecko będzie siadać i chętnie się bawić, dobrze będzie jeśli będzie miękki, przytulny. Jako dodatek można tam również wprowadzić jakieś pudełka, skrzynie, półki, gdzie dziecko będzie mogło te różne swoje skarby trzymać.

Miejsce do nauki

Miejsce do czytania

Od początku będzie trzeba myśleć o tym, by w pokoju dziecka znalazło się także wygodne miejsce doczytania. Pufa czy fotel fatty, kilka drewnianych półek i taka mini biblioteczka będzie zorganizowana. Muszą być także ozdoby, dlatego wszelkie plakaty, rysunki dziecka także mogą się tam znaleźć i warto organizować przestrzeń tak by wszystko dało się tam wygodnie układać.

Maria Montessori zakłada, że bardzo ważny będzie także kontakt dziecka z przyrodą i dlatego na parapecie trzeba będzie ustawić przynajmniej jedna roślinę. Dobrze, by dziecko umiało samo o taką roślinę dbać. Dziecięce pokoiki przygotowane zgodnie z jej zasadami to miejsca, które są przyjemne, przytulne, dziecko może się tam rzeczywiście bardzo dobrze czuć, spełniają świetnie swoją rolę, są harmonijne i uporządkowane w każdym względzie.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Niezbędne meble szkolne na powrót do klasy

Ponieważ jesienny rok szkolny 2021 zbliża się szybkimi krokami, mamy dla szkół biurka i...

Utrzymanie dobrej formy podczas zdalnego nauczania

W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. W miarę jak pandemia COVID-19 rozszerza się, wiele...

Wykorzystanie elastycznych miejsc siedzących w...

Wraz z rozwojem świata zmienia się również sposób, w jaki kształcimy dzieci. Standard...