Polecamy

Jak urządzić pokój dla dziecka w oparciu o strefy?

Najlepsze praktyki w zakresie aranżacji biura

Meble dziecięce

Ciekawe pomysły na pokój dla ucznia


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wakacje, które dzieciom kojarzą się przede wszystkim z beztroską i dobrą zabawą, dla rodziców są przede wszystkim okresem, w którym należy rozpocząć przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego. Jest to wyjątkowo ważny czas zwłaszcza, gdy nasze dziecko wybiera się do tej placówki po raz pierwszy. W tym samym momencie, w którym przedszkolak staje się uczniem, jego potrzeby zmieniają się w istotny sposób.

Owszem, łózko nadal jest najważniejszym elementem wyposażenia w jego pokoju, pojawia się w nim jednak także biurko, a jego obecność ma bardzo duże znaczenie. To właśnie ono jest niezbędne tak podczas nauki pisania, jak i czytania, nic więc dziwnego, że oczekujemy od niego nie tylko walorów wizualnych, ale także wygody i funkcjonalności.

Biurko dla pierwszaka

Podczas dokonywania jego zakupu w poszukiwania warto zaangażować małego ucznia, należy jednak pamiętać, że istnieją parametry o kluczowym znaczenie i to w interesie rodzica leży to, aby biurko je spełniało. Co ciekawe, wysokiej jakości biurko wcale nie musi być drogie. Jest to możliwe przede wszystkim dlatego, że mamy do czynienia z meblem, który mają w swojej ofercie wszyscy wiodący producenci. Tu jedną z ciekawszy propozycji wydaje się biurko Miłosz – kolorowe, a jednocześnie odznaczające się zabezpieczonymi krawędziami, które, dzięki takiemu rozwiązaniu, opierają się zarówno rozwiązaniom mechanicznym, jak i wilgoci.

Biurko dobrej jakości

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze dziecko miało zagwarantowane nieco więcej miejsca, powinniśmy pomyśleć o biurku narożnym takim, jak choćby model Elf. Zwykle jest ono nieco droższe, w zamian zyskujemy jednak model posiadający znacznie więcej przydatnych dziecku przegródek oraz szafek. Takie rozwiązanie sprawdza się znakomicie także w przypadku starszych uczniów, a więc tych, które regularnie korzystają z komputera.

Dodatki

Kupując biurko warto pomyśleć także o dodatkach, które zwiększą jego atrakcyjność takich, jak choćby przybornik na długopisy.. Ciekawą ozdobą jest też globus nie tracący na znaczeniu nawet pomimo tego, że do nauki geografii uczniowie coraz częściej wykorzystują komputery. Zakup biurka nie musi być zresztą jedyną inwestycją, na jaką mogą się zdecydować rodzice. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby w całości zmienić wygląd dziecięcego pokoju. Po raz kolejny mamy przy tym okazję przekonać się o tym, że nie jest to przedsięwzięcie kosztowne, rozwiązaniem, któremu powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi w tym kontekście są zaś meble systemowe. Te wysokiej jakości można już kupić za 1000 złotych, nic nie stoi przy tym na przeszkodzie temu, aby kupować je systematycznie – sztuka po sztuce.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Niezbędne meble szkolne na powrót do klasy

Ponieważ jesienny rok szkolny 2021 zbliża się szybkimi krokami, mamy dla szkół biurka i...

Utrzymanie dobrej formy podczas zdalnego nauczania

W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. W miarę jak pandemia COVID-19 rozszerza się, wiele...

Wykorzystanie elastycznych miejsc siedzących w...

Wraz z rozwojem świata zmienia się również sposób, w jaki kształcimy dzieci. Standard...