Polecamy

Przestrzeń w pokoju dziecka – jak ją zaplanować?

6 powodów, dla których warto pozwolić swoim pracownikom pracować...

Meble biurowe

Aktywne oraz komfortowe biuro – czym powinno się wyróżniać?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Komfortowe oraz aktywne biuro tworzy się z myślą o wygodzie jego pracowników. Tego typu biuro posiada meble, które pozwalają na częste zmiany pozycji w trakcie wykonywania pracy, a oprócz tego sprzęty do ćwiczeń, z których można korzystać w trakcie trwania przerw. Dowiedz się, jakie powinno być aktywne oraz ergonomiczne biuro!

Uprawianie aktywności fizycznej jest niezwykle istotne, szczególnie w sytuacji, gdzie przez większą część czasu jesteśmy w pozycji siedzącej. Z tego względu dobrze jest wyposażyć nowoczesne biuro w sprzęty do ćwiczeń, dzięki którym możliwe będzie uprawianie aktywności także w pracy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jakie sprzęty wyposażyć komfortowe biuro, przejdź do dalszej części artykułu.

Postaw na biurko z regulacją – dlaczego?

Praca przy biurku bywa bardzo męcząca dla kręgosłupa. Z tego też powodu warto postawić na model z regulacją wysokości – najlepiej taki, który pozwala na wykonywanie pracy zarówno na siedząco, jak i na stojąco. Tego rodzaju sprzęt można dopasować do swojego wzrostu, a oprócz tego umożliwia on częste zmienianie postawy ciała w trakcie pracy, dzięki czemu odciążamy nasz kręgosłup i usprawniamy krążenie krwi. Biurka z regulacją są proste w obsłudze, co daje szansę na szybki oraz łatwy sposób zmieniać wysokość biurka podczas wykonywania pracy.

Jak aktywnie siedzieć w trakcie pracy?

Jednym z najistotniejszych elementów wygodnej pracy przy komputerze jest komfortowy fotel. Dobrze jest zdecydować się na zakup foteli, które pozwalają na tzw. aktywne siedzenie. Ich konstrukcja sprawia, że zmuszają one nasz organizm do zachowywania właściwej postawy w czasie siedzenia. Należą do nich m. in. krzesła oraz piłki balansujące. Gwarantują one dynamiczne siedzenie, właściwą postawę ciała w jego trakcie, a także wzmocnienie kręgosłupa. Pomagają także w zapobieganiu bólom pleców, które są spowodowane zbyt długą pracą w pozycji siedzącej. Inne typy siedzisk, w które warto zainwestować, to stołki siodłowe oraz stołki ergonomiczne. Tego rodzaju produkty także dbają o nasz kręgosłup, dzięki odnalezieniu wygodnej oraz zdrowej pozycji podczas siedzenia. Te modele wzmacniają mięśnie pleców, odciążają kręgosłup oraz zmniejszają napięcie miednicy i barków. Są więc doskonałe dla osób, które cierpią na dolegliwości bólowe wywołane zbyt długą pracą w pozycji siedzącej.

Aktywność podczas przerw w pracy

Oprócz aktywnego siedzenia w trakcie pracy, warto również pamiętać o aktywności fizycznej podczas trwania przerw. Wykorzystujmy zatem przerwy jako czas na uprawianie ćwiczeń. Już teraz warto postawić na urządzenia, dzięki którym będzie to możliwe, a w dodatku przyjemne i proste. Pozwolą one na wykonywanie aktywności w przyjemny sposób w trakcie pracy. Na rynku pojawia się coraz więcej modeli urządzeń, które to zapewniają. Ich praca przebiega w cichy sposób, aby nie zakłócały obowiązków pozostałych pracowników. Należą do nich przykładowo: bieżnia biurowa, rower biurowy, platforma balansująca itp. Aktywności przy użyciu tych sprzętów poprawiają nastrój, krążenie, a także dodają energii, co zwiększa efektywność w pracy.

Właściwa akustyka w biurze

Właściwie wyposażone biuro ma zapewniać pracującym idealne warunki akustyczne przy pracy. Zatem każde biuro powinno być wyposażone w panele wygłuszające czy specjalne ścianki działowe. Umożliwiają one maksymalne skupienie się na pracy, a także odizolowanie od wszystkich rozpraszających dźwięków i hałasów.

 Urządzone w komfortowy oraz aktywny sposób biuro wpływa na poprawę samopoczucia w pracy oraz na jej komfort.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Zobacz

Najlepsze praktyki w zakresie aranżacji biura

Utworzenie biura lub przeprojektowanie istniejącego układu biura, który zwiększa efektywność...

Korzyści wynikające z zastosowania kabin z...

Boksy z ławkami łączą w sobie chęć ścisłej współpracy między pracownikami, oferując...

Wykorzystaj stanowiska pracy z ławkami, aby...

Firmy każdej wielkości w Los Angeles mogą zmaksymalizować przestrzeń i stworzyć przyjazne...