Polecamy

Ciekawe pomysły na pokój dla ucznia

Strefa snu i kreatywności w pokoju dziecięcym

Aranżacja pokoju dziecięcego

Strefa snu i kreatywności w pokoju dziecięcym

Dziecko powinno czuć się we własnym pokoju jak w królestwie, gdzie spotykają je same dobre rzeczy, wyobraźnia nie ma granic, można bez przeszkód odpoczywać, uczyć się, rozwijać zainteresowania, bawić, spotykać z realnymi i wymyślonymi przyjaciółmi... Stworzenie takiej przestrzeni istotnie ułatwia podzielenie pokoju dziecięcego na strefy. Kolejne ważne, zaraz po strefie nauki i zabawy, są strefy kreatywności oraz spania.

Twórczość i dekoracje

Tu tutaj dziecko będzie wykonywało swoje niezliczone, kreatywne projekty i eksponowało ich zadziwiające wyniki. Świetnie sprawdzi się w tym celu kawałek ściany pomalowany farbą do tablic, tak by można było po nim pisać kredą i zmazywać efekty. Można także postawić na tablicę korkową. Niewielkim nakładem wysiłku i pieniędzy można też stworzyć dziecko jego własny, mały małpi gaj lub plac zabaw. Wioska indiańska? Wszystko zależy od kreatywności i otwartości rodziców – by dziecko mogło rozwinąć własną!

Spokojny sen dziecka

Zdrowy, mocny sen

Strefa snu to przede wszystkim łóżko. Nie warto wybierać go pochopnie, ponieważ przesądzi o jakości odpoczynku dziecka. Istnieje mnóstwo ofert, łóżka dziecięce wykonuje się dziś w z rozmaitych materiałów, w fantazyjnych formach i kolorach. Jaki materiał najlepiej się sprawdzi? Z pewnością naturalne, trwałe, hipoalergiczne drewno. Jeśli będzie pokryte lakierami lub farbami, powinny one posiadać atesty stwierdzające, że nie są toksyczne. Po drugie, należy wybrać odpowiedni rozmiar łóżka. Początkowo będzie ono duże, choć niektóre meble posiadają także opcję przedłużania wraz z tym, jak dziecku przybywa wzrostu. To bardzo praktyczna możliwość.

Podobnie przydatne są szuflady i pojemniki na pościel umiejscowione pod łóżkiem. Kolejny wybór dotyczy materaca – musi odpowiednio podtrzymywać kręgosłup dziecka, stabilnie i pewnie. Z pewnością nie warto stawiać na materacyk wykonany z gąbki. Lepsza będzie pianka termoplastyczna lub naturalne wypełnienie, na przykład włókno kokosowe. Takie materace dopasują się odpowiednio do sylwetki leżącego na nich dziecka, zapewniając zdrowy sen. Pozostaje jedynie wybrać odpowiedni kolor i kształt, a następnie pościel.

Zobacz

Pokój dla dziecka: jak urządzić dziewczęcy...

Urządzenie pokoju dla dziecka to na pewno spore wyzwanie. Jak więc urządzić idealny...

Nowy członek rodziny - jak urządzić pokój dla...

Przyjście na świat dziecka to oczywiście ważne wydarzenie dla całej rodziny, pełne emocji...

Jak urządzić pokój dla dziecka w oparciu o...

Pokój dla dziecka powinien być urządzony w sposób możliwie przemyślany. W tym celu...