Polecamy

Przestrzeń w pokoju dziecka – jak ją zaplanować?

Jak urządzić pokój dziecka? Pomysły na pokoje dla dziewczynek i...

Aranżacja pokoju dziecięcego

Pokój dla dziecka: jak urządzić dziewczęcy pokój z miejscem do zabawy

Urządzenie pokoju dla dziecka to na pewno spore wyzwanie. Jak więc urządzić idealny dziewczęcy pokój z miejscem do zabawy, by spełniał dobrze wszystkie funkcje? Dziewczęcy pokój z miejscem do zabawy dla małej dziewczynki może często przejawiać się w bezpośredni sposób jako różowa ściana nad łóżkiem a jedynie delikatnie będzie się zaznaczać motyw na tapecie.

Pokój dla dziecka – zabawa najważniejsza

Maksimum przestrzeni do zabawy to jak wiadomo priorytet. Kiedy bowiem się bawić jak nie w dzieciństwie. Jeśli chodzi o wprowadzone meble raczej ogranicza się je do minimum. Wydaje się, że drewniane łóżko, komoda i szafa to elementy, które powinny wystarczyć. Do tego miękki dywan, na którym będzie się można bawić. Kącikiem sprzyjającym zapędom twórczym może być stolik z krzesełkiem, gdzie będzie można realizować plastyczne prace. Dobrze będzie także pomyśleć o tym jak zaplanować wszystkie miejsca, w których znajdować się będą zabawki.

Pokój rozwija się razem z dzieckiem

Najlepiej będzie, jeśli pokój zostanie wykończony w taki sposób, że będzie się rozwijał razem z dzieckiem. Dlatego trzeba już wcześniej przewidzieć, że prędzej czy później w takim pokoju koniecznie musi się pojawić również biurko. Drugi element, który może być organizowany przyszłościowo to miejsce spania.

Elementy pokoju dziecięcego

Specjalne łóżka modułowe, które się rozszerzają są najlepsza opcją. Ważnym elementem na pewno w pokoju będą różnego rodzaju ozdoby, ale nie można z nimi przesadzać, by nie okazało się z czasem, że dziecko będzie się po prostu wstydzić takiego zbyt dziecięcego pokoju, gdy nieco podrośnie. Na pewno dobrze będzie, jeśli w takim pokoju pojawiają się jakieś rośliny. Taki mini ogródek w pokoju zawsze będzie mile widziany.

Pokój dla dziecka: w dobrym świetle

Bardzo ważną kwestią jest dostęp do światła. Dlatego warto dbać o to, by do pokoju dziecka dostawało się jak najwięcej światła naturalnego. A jeśli chodzi o światło sztuczne trzeba wybrać takie, które będzie głównym źródłem światła i coś delikatniejszego w rejonach, gdzie stoi łóżko oraz silniejsze punktowe światło na biurko.

Zobacz

Strefa snu i kreatywności w pokoju dziecięcym

Dziecko powinno czuć się we własnym pokoju jak w królestwie, gdzie spotykają je same dobre...

Nowy członek rodziny - jak urządzić pokój dla...

Przyjście na świat dziecka to oczywiście ważne wydarzenie dla całej rodziny, pełne emocji...

Jak urządzić pokój dla dziecka w oparciu o...

Pokój dla dziecka powinien być urządzony w sposób możliwie przemyślany. W tym celu...